Nowość w Androidzie skróci ciągnące się miesiącami oczekiwania na aktualizację

Nowość w Androidzie skróci ciągnące się miesiącami oczekiwania na aktualizację
Oskar Ziomek

11.04.2018 21:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z największych bolączek systemu operacyjnego Android jest fragmentacja. Nowe duże wersje udostępniane są niemal równo co rok, a mijają kolejne miesiące i lata, nim trafią do smartfonów, a i tak zdarzy się tak tylko w części przypadków. Lekarstwem na to ma być zastosowanie zalet Projektu Treble, co powinniśmy zaczynać już obserwować. Tym bardziej powinien więc cieszyć fakt, iż na tym Google najprawdopodobniej nie poprzestanie.

Jak informuje serwis XDA Developers, firma pracuje najpewniej nad rozdzieleniem od siebie łatek związanych z frameworkiem Androida od tych, które dostarczane są przez producentów podzespołów. Dzięki temu jedne mają być niezależne od drugich i również niezależnie od siebie trafiać do konkretnych urządzeń.

A to będzie najpewniej oznaczać, że częściej będziemy mieć do czynienia z przypadkami, w których aktualizacje frameworka trafią do smartfona z Androidem wcześniej niż na obecnych zasadach, bo nie trzeba będzie już czekać na gotowe rozwiązanie łatające podatności po stronie sprzętu, jak ma to miejsce teraz. Te łatki trafią do urządzenia w innym terminie i bez powiązania z łatkami frameworka.

Wczorajszy commit w AOSP.
Wczorajszy commit w AOSP.

Choć na tę chwilę są to jedynie przypuszczenia, serwis XDA Developers argumentuje je jednym z najnowszych fragmentów kodu w repozytorium Android Open Source Project, w którym pojawiła się etykieta VENDOR_SECURITY_PATCH. Rozszerza ona dotychczasowe możliwości określania poziomu zabezpieczeń w Androidzie na podstawie zainstalowanych łatek i może oznaczać początek dla wspomnianego uniezależnienia od siebie aktualizacji frameworka od łatek na podatności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)