Nowość w aplikacji Wiadomości. Nie zauważysz jej od razu

Nowość w aplikacji Wiadomości. Nie zauważysz jej od razu

Aplikacje na Androidzie
Aplikacje na Androidzie
Źródło zdjęć: © benchmark.pl
Norbert Garbarek
30.09.2023 19:18

Aplikacja Wiadomości na Androidzie doczekała się niewielkiej zmiany – podaje 9to5Google. W oprogramowaniu do obsługi SMS-ów odświeżono jeden element menu. Jak się okazuje – jest to wyłącznie zmiana graficzna.

Pierwsze doniesienia o zmianach w interfejsie aplikacji Wiadomości na urządzeniach z Androidem pochodzą z czerwca br. 9to5Google przypomina, że gigant z Mountain View udostępniał przeprojektowane menu boczne oprogramowania tylko niektórym użytkownikom. W końcu jednak zmiana trafiła do publicznej wersji aplikacji, choć jest ona na tyle niewielka, że trudno dostrzec ją na pierwszy rzut oka.

Dostrzeżesz zmianę od razu? Wiadomości na Androidzie z niewielkim odświeżeniem

Do tej pory domyślna aplikacja Google do obsługi wiadomości charakteryzowała się obecnością typowej dla producenta ikony tzw. hamburger-menu, która pozwalała przejści do najważniejszych ustawień i szczegółów oprogramowania. Podobną grafikę wykorzystywał wcześniej szereg innych aplikacji Google. W końcu jednak aplikacja Wiadomości doczekała się zmian.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od teraz, po uruchomieniu aplikacji, na którą trafiają SMS-y i skąd można wysyłać wiadomości, użytkownicy ujrzą niewielką zmianę kosmetyczną. W lewym górnym rogu ikona hamburger-menu została zastąpiona logotypem Google, czyli kolorową literą "G".

Stara i nowa wersja aplikacja Wiadomości na Androidze.
Stara i nowa wersja aplikacja Wiadomości na Androidze.© 9to5Google.com

Po kliknięciu w odświeżoną grafikę aplikacja wyświetli przeprojektowane menu z najważniejszymi ustawieniami Wiadomości. Użytkownicy oczekujący nowych funkcji w tym narzędziu będą rozczarowani, bowiem Google nie udostępnia żadnej funkcjonalnej zmiany.

W odświeżonym menu nadal znajduje się miejsce do filtrowania wiadomości. Bez trudu można więc wyświetlić wszystkie nieprzeczytane SMS-y, przejrzeć spam i zablokowane wiadomości, ale też zaznaczyć wszystkie konwersacje jako przeczytane.

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)