Nowość w Google Chrome na Androidzie. Zmieniony tryb incognito

Nowość w Google Chrome na Androidzie. Zmieniony tryb incognito

google chrome
google chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
27.01.2023 13:34

Google Chrome w wersji na urządzenia z systemem operacyjnym Android otrzymało aktualizację, która może ci się przydać, jeśli cenisz swoją prywatność. Zmiany dotyczą trybu incognito i są kopią rozwiązania, które do tej pory działało w systemie iOS.

Tryb incognito w Google Chrome będzie mógł od teraz działać inaczej. Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android powinni cieszyć się ze zmian, które wprowadza najnowsza aktualizacja przeglądarki od Google. Od teraz łatwiej będzie zadbać o prywatność podczas korzystania z trybu incognito.

Najnowsza aktualizacja mobilnej wersji przeglądarki Google Chrome na urządzenia z systemem Android pozwoli na dodatkowe zabezpieczenie się przed oczami ciekawskich podczas przeglądania treści w trybie incognito. Aby otworzyć przeglądaną w ten sposób wcześniej kartę, trzeba będzie pokonać proste zabezpieczenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mianowicie - w najnowszej wersji Google Chrome po przełączeniu karty z trybu incognito na tryb standardowych kart i przy próbie ponownego wyświetlenia treści przeglądanych w ramach trybu prywatnego, przeglądarka poprosi nas o zweryfikowanie się. Oznaczać to będzie wpisanie kodu PIN lub skorzystanie z innej metody, którą standardowo stosuje się do odblokowywania ekranu.

Włączenie opcji dodatkowego zabezpieczania się podczas korzystania z trybu incognito jest możliwe z poziomu zakładki "Prywatność i bezpieczeństwo" w ustawieniach przeglądarki Google Chrome. Aktualizacja jest już dostępna, lecz możliwe, że nie wszyscy użytkownicy mogą ją już pobierać, niebawem powinna być ona dostępna dla wszystkich. Więcej na temat nowej funkcji w Google Chrome można przeczytać na blogu Google.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)