Nowość w WhatsAppie. Pomoże tym, którzy dużo rozmawiają

WhatsApp z nowością
WhatsApp z nowością
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

22.05.2024 16:39, aktual.: 22.05.2024 21:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp w wersji beta otrzymał nową funkcję. Użytkownicy komunikatora, którzy regularnie czatują za jego pośrednictwem, z pewnością będą z niej zadowoleni. Dzięki nowości, która została wdrożona, łatwiej będzie zapanować nad powiadomieniami.

Zalew powiadomieniami z aplikacji mobilnych to duży problem. Ograniczanie powiadomień pozwala zadbać o cyfrową równowagę, a więc wpływa korzystnie na naszą psychikę. Niebawem WhatsApp w pewnym sensie ułatwi redukcję "szumu informacyjnego", związanego z nadmiarem powiadomień.

Jak podaje serwis WABetaInfo, WhatsApp w wersji beta na urządzenia z systemem Android, oznaczonej numerem 2.24.11.13 wprowadzi możliwość czyszczenia licznika nieprzeczytanych wiadomości po otwarciu aplikacji. W praktyce sprawi to, że nieodczytana wiadomość nie będzie do nas "powracać" po każdym zerknięciu na ekran telefonu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W wersji testowej WhatsAppa na Androida użytkownicy będą mogli wybrać, w jaki sposób będą chcieli otrzymywać informacje o nieodczytanych wiadomościach. W wersji 2.24.11.13 komunikatora użytkownicy mogą zadecydować, jak ma działać licznik nieprzeczytanych wiadomości. Nowa funkcja pozwala na jego zerowanie po każdym otwarciu aplikacji. Sprawi to, że użytkownicy łatwiej pozbędą się powiadomień, dotyczących nieodczytanych wiadomości. Pozwoli to na usunięcie "bałaganu" z ekranu.

Z pewnością docenią to osoby, które otrzymują wiele wiadomości, na które nie odpisują od razu, a także ci użytkownicy, którzy korzystają z wielu czatów grupowych. Łatwiejsze zarządzanie powiadomieniami pozwoli na pozbycie się uczucia "presji" w związku z pozostawioną bez reakcji wiadomością.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy funkcja trafi do głównej wersji komunikatora. Jest jednak już testowana w wersji beta, co pozwala zakładać, że niedługo wszyscy użytkownicy WhatsAppa będą mogli zarządzać licznikiem nieprzeczytanych wiadomości.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)