Nowości na WhatsApp. To coś dla użytkowników Windowsa oraz macOS

Wyszła nowa aplikacja WhatsApp na Windowsa.
Wyszła nowa aplikacja WhatsApp na Windowsa.
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images

17.08.2022 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po fali krytyki ze strony użytkowników WhatsApp wreszcie wypuścił zupełnie nową wersję aplikacji na Windowsa. To nie koniec – podobna zmiana czeka WhatsApp na macOS.

Nowa aplikacja WhatsApp na Windowsa charakteryzuje się szybszym działaniem oraz usprawnionym interfejsem. Jej poprzednia wersja została napisana we frameworku Electron, który przystosowany jest do tworzenia aplikacji webowych. Jej użytkownicy narzekali na limitowaną liczbę opcji oraz liczne błędy, które utrudniały korzystanie z czatu.

Nowa aplikacja WhatsApp na Windows to ważna zmiana

Kod nowej aplikacji WhatsApp na Windowsa został napisany od podstaw, dzięki czemu twórcy wreszcie dodali możliwość wysyłania i odbierania wiadomości, gdy smartfon jest wyłączony. Wcześniej było to niemożliwe, bo użytkownik mógł aktywne korzystać z czatu jedynie wtedy, gdy jego telefon z WhatsAppem był włączony.

Oczywiście z komunikatorów w rodzaju Messengera czy WhatsAppa korzystamy głównie na telefonach, ale część użytkowników lubi mieć dostęp do czatu na komputerze. Osobna aplikacja jest wygodniejsza niż przeglądarka, o ile faktycznie jest responsywna i dobrze napisana. Opinie użytkowników, którzy pobrali nowy WhatsApp na Windowsa są w przeważającej większości pozytywne, zatem możemy uznać, że zmiana była dobrym krokiem do rozbudowy możliwości, jakie oferuje komunikator.

Podobne zmiany czekają WhatsApp na macOS

Meta zapowiedziała, że podobne zmiany już wkrótce czekają WhatsApp na macOS. Również i w tym wypadku powstanie zupełnie nowa aplikacja, napisana na frameworku Catalyst. Ma szybciej działać i zużywać mniej baterii, co stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników MacBooków. Data premiery nowej aplikacji WhatsApp na macOS nie jest jeszcze znana, choć wybrani użytkownicy zostali już zaproszeni do testów.

Tomasz Bobusia, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)