Nowości od Apple — iPad ze 128 GB pamięci i iOS 6.1

Nowości od Apple — iPad ze 128 GB pamięci i iOS 6.1

Marcin Paterek
29.01.2013 17:21, aktualizacja: 29.01.2013 18:57

We wtorek 5 lutego Apple wprowadzi do sprzedaży iPada czwartej generacji ze 128 GB pamięci. Podobnie jak w przypadku dostępnych obecnie modeli, za podwojenie pojemności trzeba zapłacić 400 zł więcej. Ostatecznie nowe urządzenie zostało wycenione na 3399 zł (wersja Wi-Fi) lub 3899 zł (Wi-Fi + łączność komórkowa). Pozostałe szczegóły specyfikacji technicznej pozostały bez zmian.

Obraz

Aktualizacji doczekał się także system iOS 6, który zainstalowany jest już na ponad 300 mln urządzeń. Wersja oznaczona numerem 6.1 przynosi kilka małych poprawek, z których najważniejsza to wsparcie dla technologii LTE w iPhone’ach u 36 nowych operatorów, a w przypadku iPadów — u 23. Niestety, rodzima sieć Plus nie trafiła na oficjalną listę Apple, mimo że iOS 6.1 w wersji beta pozwalał na korzystanie z LTE w Polsce. Ponadto aktualizacja wprowadza kilka drobnych zmian, takich jak umożliwienie subskrybentom iTunes Match pobierania pojedynczych utworów z iCloud, nowy guzik do zerowania ID odbiorcy reklam oraz kilkanaście poprawek Safari (głównie łatki na luki w WebKicie). Znikła również luka prezentowana (PDF) na Hack-in-the-Box w październiku zeszłego roku, która pozwalała na zainstalowanie Cydii na iPhone'ie 4S (iPhone'a 5 nie udało się kupić przed prezentacją). Urządzenia objęte aktualizacją to iPhone (3GS, 4, 4S i 5), iPad (2., 3., 4. generacji oraz Mini) i iPod Touch (4. i 5. generacji).

Oprócz systemu iOS, koncern przygotował także poprawki dla środowiska programistycznego Xcode. Wersja 4.6 zawiera najnowsze SDK dla iOS i OS X. Poprawiona została między innymi heurystyka autouzupełniania, nowe ostrzeżenia kompilatora pomogą wychwycić ewentualne błędy jeśli używamy ARC (Automatic Reference Counting) i słabych referencji, debugger zaś pozwoli bliżej przyjrzeć się danym w obiektach klas NSArray i NSDictionary. Aktualizacji można dokonać przez Mac App Store.

Jak podaje Apple, w App Store dostępnych jest już 800 tys. aplikacji, które łącznie zostały pobrane 40 mld razy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)