Nowości w Viberze: dostępna obsługa GIF‑ów i tworzenie kopii zapasowych rozmów

Nowości w Viberze: dostępna obsługa GIF-ów i tworzenie kopii zapasowych rozmów
Łukasz Maślanka

07.06.2016 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli używacie komunikatora Viber na urządzeniu z Androidem lub iOS–em, czekają na Was ciekawe nowości. W zaktualizowanej wersji aplikacji pojawiła się obsługa GIF–ów oraz możliwość tworzenia kopii zapasowej rozmów prowadzonych za pomocą Vibera.

Obraz

GIF-y powoli, ale konsekwentnie podbijają komunikatory. Animacje tego typu coraz częściej pojawiają się na Facebooku, Twitter do okna tworzenia nowego wpisu dodał mechanizm wyszukiwania i umieszczania GIF-ów, powstają też serwisy internetowe poświęcone tylko tego typu treściom, np. GIPHY (Android, iOS). Twórcy Vibera dostrzegli ten trend i wprowadzili do swojego komunikatora mechanizm obsługi GIF-ów. Wyświetlą się one w danej rozmowie, a pliki można dołączyć z pamięci urządzenia. zostaną one wyświetlone w danej konwersacji. Wszystko działa płynnie i sprawnie.

Ponadto w komunikatorze można już tworzyć ręcznie kopie zapasowe rozmów. Pliki są wysyłane odpowiednio na Dysk Google (w przypadku Vibera dla Androida) oraz iCloud (na Viberze dla systemu iOS). Gdy użytkownik zechce sięgnąć po nie ponownie, można szybko przywrócić na urządzeniu treść zarchiwizowanych konwersacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Viber postanowił też ułatwić płatności za swoje plany taryfowe w usłudze Viber Out i zmienił w swojej aplikacji część interfejsu. Teraz można w szybki i prosty sposób sprawdzić stan konta, a także kupić „żetony" potrzebne do wykonywania połączeń telefonicznych za pomocą komunikatora. Ponadto Viber zyskał wsparcie dla systemu Apple Watch drugiej generacji.

Najnowszą wersję komunikatora Viber znajdziecie w naszej bazie programów: Android, iOS.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)