Nowości w Zdjęciach na Windows 10 dostępne dla każdego

Nowości w Zdjęciach na Windows 10 dostępne dla każdego

16.08.2017 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił wszystkim nową wersję aplikacji Zdjęcia Microsoft na Windows 10. Aktualizacja powinna pojawić się u wszystkich użytkowników Windows 10 Creators Update. Przynosi ona sporą paczkę nowości, czyniąc aplikację atrakcyjniejszą i zapowiadające zerwanie z mianem „tylko prostej przeglądarki zdjęć”.

Zdjęcia Microsoft to preinstalowana, domyślna aplikacja do przeglądania zdjęć w Windows 10. Początkowo oferowała ona ubogi zestaw dodatkowych opcji, będąc głównie prostą aplikacją do przeglądania zdjęć. Zmieniło się to wraz z kolejnymi aktualizacji, choć dodatków było tak naprawdę niewiele, a aplikacja nadal odstawała od konkurentów. Teraz Zdjęcia Microsoft zostały rozbudowane, a już niebawem wraz z kolejną dużą aktualizacją Windows 10, staną się wartym uwagi narzędziem do edycji zdjęć i filmów.

Obraz

Oczywiście nie będzie to edytor dla profesjonalisty, ale przy prostych zadaniach powinien sprawdzić się zadowalająco. Nowa wersja wprowadza możliwość wyszukiwania zdjęć według ich głównego tematu lub kontekstu, np. zdjęcia jedzenia. Zaimplementowane przez Microsoft algorytmy same rozpoznają obiekty na zdjęciach. Zapowiada to wygodę przeglądania biblioteki porównywalną do usługi konkurencji – Zdjęć Google. W nowej wersji dostajemy również nowe opcje tagowania i możliwość tworzenia materiałów wideo ze zdjęć.

W tworzonym wideo dodamy przejścia pomiędzy różnymi materiałami, ścieżkę dźwiękową i ustawimy główny motyw. Aplikacja zawiera gotowy zestaw domyślnych ścieżek dźwiękowych i motywów, ale użytkownik może także dodać własną ścieżkę dźwiękową (np. wczytać plik z pamięci komputera) lub utworzyć własny motyw. Funkcja w założeniach ma m.in. umożliwić tworzenie wspomnień, czy to z imprezy urodzinowej, czy wakacji z Paryża.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co ciekawe, przyszłością edycji wideo i tworzenia własnych materiałów ma być sztuczna inteligencja. Ma ona zając się dobraniem chociażby najlepszych ujęć. Celem jest zapewnienie użytkownikowi aplikacji, która wymaga zaledwie kilku kliknięć by wygenerować interesujący materiał wideo. Implementacje tych funkcji, które w pełnej wersji powinniśmy otrzymać w jesiennej dużej aktualizacji Windowsa 10, sprawdziliśmy już w testowych kompilacjach.

Interfejs jeszcze bardziej zbliżył się do założeń Fluent Design, nowego wzornictwa Microsoftu. Aplikacja dostała także paczkę mniejszych nowości. Znalezione błędy zostały wyeliminowane, a całość ma działać sprawniej i stabilniej. Aktualizacja prawdopodobnie wydawana jest etapami, a więc jeśli jeszcze nie macie nowej wersji, to musicie cierpliwie poczekać. Aktualizacja jest podwaliną do zmian, które już niebawem trafią do aplikacji i bardzo możliwe, że nie będziemy jej już traktować jako prostej przeglądarki zdjęć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)