Nowy 3DMark dostępny!

Nowy 3DMark dostępny!

Kuba Pawlak
05.02.2013 12:19, aktualizacja: 05.02.2013 17:00

Firma Futuremark, specjalista od benchmarkowania sprzętu, udostępniła kolejną wersję swojego narzędzia do testowania wydajności komputera — 3DMark.

3DMark pozwala sprawdzić możliwości netbooków, laptopów, komputerów stacjonarnych, w tym jednostek dla graczy wyposażonych w więcej niż jedną kartę graficzną. Oferuje ono 3 rozbudowane testy do badania możliwości urządzenia w trakcie renderowania złożonej grafiki w DirectX 9/10/11. Wśród dostępnych w 3DMark testów znalazł się Fire Strike, umożliwiający testowanie wysokowydajnych komputerów do gier i grafiki, Cloud Gate dla komputerów domowych oraz Ice Storm, pozwalający badać wydajność urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą systemów Android, iOS lub Windows dla urządzeń mobilnych. Narzędzie daje możliwość porównywania wyników z różnych urządzeń i platform.

3DMark Fire Strike - DirectX 11 - 2560x1440 resolution

Za kilka dni powinny pojawić się również wersje dla platform Androida, iOS i Windows RT. Poza obsługą systemów innych niż Windows, 3DMark wyposażony jest w trochę nowych narzędzi — wyniki są wyświetlane nieco inaczej, co pozwala lepiej zrozumieć wydajność pojedynczych komponentów testowanego urządzenia. Wykresy są interaktywne i można się nim bliżej przyjrzeć po powiększeniu, zmianie skali, a także przeanalizować konkretne odcinki testu i dowiedzieć się na przykład, co spowodowało nagły skok temperatury testowanego komponentu.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że mamy również swój rodzimy program do testowania wydajności komputera — AllBenchmark. Program choć jest jeszcze w fazie beta sprawuje się całkiem dobrze. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia również tej aplikacji.

Najnowszą wersję programu 3DMark można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Narzędzia → Narzędzia i diagnostyka. Na łamach serwisu udostępniamy również, cieszące się sporym powodzeniem, starsze edycje programów firmy Futuremark.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)