Nowy 3DMark dostępny!

Kuba Pawlak

05.02.2013 12:19, aktual.: 05.02.2013 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Futuremark, specjalista od benchmarkowania sprzętu, udostępniła kolejną wersję swojego narzędzia do testowania wydajności komputera — 3DMark.

3DMark pozwala sprawdzić możliwości netbooków, laptopów, komputerów stacjonarnych, w tym jednostek dla graczy wyposażonych w więcej niż jedną kartę graficzną. Oferuje ono 3 rozbudowane testy do badania możliwości urządzenia w trakcie renderowania złożonej grafiki w DirectX 9/10/11. Wśród dostępnych w 3DMark testów znalazł się Fire Strike, umożliwiający testowanie wysokowydajnych komputerów do gier i grafiki, Cloud Gate dla komputerów domowych oraz Ice Storm, pozwalający badać wydajność urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą systemów Android, iOS lub Windows dla urządzeń mobilnych. Narzędzie daje możliwość porównywania wyników z różnych urządzeń i platform.

3DMark Fire Strike - DirectX 11 - 2560x1440 resolution

Za kilka dni powinny pojawić się również wersje dla platform Androida, iOS i Windows RT. Poza obsługą systemów innych niż Windows, 3DMark wyposażony jest w trochę nowych narzędzi — wyniki są wyświetlane nieco inaczej, co pozwala lepiej zrozumieć wydajność pojedynczych komponentów testowanego urządzenia. Wykresy są interaktywne i można się nim bliżej przyjrzeć po powiększeniu, zmianie skali, a także przeanalizować konkretne odcinki testu i dowiedzieć się na przykład, co spowodowało nagły skok temperatury testowanego komponentu.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że mamy również swój rodzimy program do testowania wydajności komputera — AllBenchmark. Program choć jest jeszcze w fazie beta sprawuje się całkiem dobrze. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia również tej aplikacji.

Najnowszą wersję programu 3DMark można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Narzędzia → Narzędzia i diagnostyka. Na łamach serwisu udostępniamy również, cieszące się sporym powodzeniem, starsze edycje programów firmy Futuremark.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)