Nowy Adblock dostępny: zablokuje śledzenie przez portale społecznościowe

Nowy Adblock dostępny: zablokuje śledzenie przez portale społecznościowe
Oskar Ziomek

11.06.2018 15:32, aktual.: 11.06.2018 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook przez większość użytkowników nie jest kojarzony z bezpieczeństwem danych. Zainteresowanie tematem drastycznie zwiększyło się kilka miesięcy temu, gdy na tapecie pojawiła się sprawa nieprawidłowego wykorzystania danych przez Cambridge Analytica. Część użytkowników zniknęła z portalu, a inni zaczęli korzystać z niego z większą rozwagą. Bardzo szybko na rynku pojawiły się również ciekawe rozszerzenia do Firefoksa, takie jak Facebook Container – dodatek izoluje aktywność związaną z portalem (także poza nim) i uniemożliwia dodatkowe zbieranie informacji.

Teraz podobne rozwiązanie ma do zaoferowania zespół odpowiedzialny za Adblocka Plus. Rozszerzenie dostępne dla Chrome'a i Firefoksa, w najnowszej wersji blokuje śledzenie informacji o użytkowniku, co ma miejsce także poza portalami społecznościowymi. Sprawa nie dotyczy zresztą tylko Facebooka – problemem są przyciski pozwalające udostępniać, czy lajkować wybrane treści danymi konta użytkownika.

Social Media Buttons always track you! Here's how you stop them!

Adblock Plus radzi sobie z problemem w najprostszy z możliwych sposobów – blokując wyświetlanie takich przycisków pod publikacjami w Sieci. Użytkownik nie jest więc w stanie ich użyć, a co za tym idzie udostępnić za ich pośrednictwem więcej informacji portalowi społecznościowemu. Rozszerzenie radzi sobie z blokowaniem przycisków związanych z Facebookiem, Twitterem oraz Google+.

Blokowanie śledzenia przez ikony mediów społecznościowych trzeba najpierw aktywować w ustawieniach. Tutaj na przykładzie Chrome'a.
Blokowanie śledzenia przez ikony mediów społecznościowych trzeba najpierw aktywować w ustawieniach. Tutaj na przykładzie Chrome'a.

Adblocka Plus można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Dostępna jest wersja dla Google Chrome oraz Firefoksa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)