Nowy Adblock dostępny: zablokuje śledzenie przez portale społecznościowe

Nowy Adblock dostępny: zablokuje śledzenie przez portale społecznościowe
11.06.2018 15:32
Nowy Adblock dostępny: zablokuje śledzenie przez portale społecznościowe

Facebook przez większość użytkowników nie jest kojarzony z bezpieczeństwem danych. Zainteresowanie tematem drastycznie zwiększyło się kilka miesięcy temu, gdy na tapecie pojawiła się sprawa nieprawidłowego wykorzystania danych przez Cambridge Analytica. Część użytkowników zniknęła z portalu, a inni zaczęli korzystać z niego z większą rozwagą. Bardzo szybko na rynku pojawiły się również ciekawe rozszerzenia do Firefoksa, takie jak Facebook Container – dodatek izoluje aktywność związaną z portalem (także poza nim) i uniemożliwia dodatkowe zbieranie informacji.

Teraz podobne rozwiązanie ma do zaoferowania zespół odpowiedzialny za Adblocka Plus. Rozszerzenie dostępne dla Chrome'a i Firefoksa, w najnowszej wersji blokuje śledzenie informacji o użytkowniku, co ma miejsce także poza portalami społecznościowymi. Sprawa nie dotyczy zresztą tylko Facebooka – problemem są przyciski pozwalające udostępniać, czy lajkować wybrane treści danymi konta użytkownika.

Social Media Buttons always track you! Here's how you stop them!

Adblock Plus radzi sobie z problemem w najprostszy z możliwych sposobów – blokując wyświetlanie takich przycisków pod publikacjami w Sieci. Użytkownik nie jest więc w stanie ich użyć, a co za tym idzie udostępnić za ich pośrednictwem więcej informacji portalowi społecznościowemu. Rozszerzenie radzi sobie z blokowaniem przycisków związanych z Facebookiem, Twitterem oraz Google+.

Blokowanie śledzenia przez ikony mediów społecznościowych trzeba najpierw aktywować w ustawieniach. Tutaj na przykładzie Chrome'a.
Blokowanie śledzenia przez ikony mediów społecznościowych trzeba najpierw aktywować w ustawieniach. Tutaj na przykładzie Chrome'a.

Adblocka Plus można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Dostępna jest wersja dla Google Chrome oraz Firefoksa.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)