Nowy Adobe Reader łączy się z dokumentową chmurą

Nowy Adobe Reader łączy się z dokumentową chmurą

07.04.2015 16:30

Zapowiadana w marcu kolejna chmura firmy Adobe już działa. W lany poniedziałek uruchomiona została Document Cloud, zaktualizowane zostały także aplikacje mobilne, a dobrze znany Adobe Reader został wydany w wersji Adobe Acrobat Readera DC (czyli Document Cloud). Wciąż można pobrać także starego Readera, bez możliwości połączenia z chmurą i z klasycznym interfejsem.

Obraz

Reader DC wraz z możliwością połączenia z Document Cloud zyskał nowy interfejs, a w nim narzędzia do pracy zespołowej, czyli możliwość komentowania dokumentów, dodawania notatek, podświetlanie tekstu oraz rysowanie linii, kształtów i wstawianie stempli w plikach PDF. Dzięki usłudze Mobile Link, która towarzyszy nowej chmurze, możliwe jest otwieranie niedawno używanych dokumentów na innych urządzeniach bez kopiowania i przesyłania ich pocztą – po prostu pojawią się na liście plików w aplikacji mobilnej lub Readerze DC na innym komputerze.

Obraz

Znacznie ułatwione zostało także dodawanie podpisów cyfrowych bądź inicjałów do wysyłanych dokumentów. Nowa odsłona programu, podobnie jak aplikacje mobilne, umożliwia również łatwe wypełnianie formularzy i skorzysta przy tym z podpowiedzi.

Większość funkcji związanych z synchronizacją plików wymaga oczywiście połączenia z serwerami firmy Adobe i podania Adobe ID, ale dokumenty można przeglądać także bez logowania. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Reader DC będzie korzystał także z usług sieciowych innych producentów. W programie już znalazła się możliwość odczytywania plików z SharePointa, więcej typów kont pojawi się w kolejnych wersjach programu.

Obraz

Podstawowa wersja programu pozwala na przeglądanie plików, komentowanie, dodawanie certyfikatów oraz korzystanie z „linijki”. Dostępne narzędzia można poznać po opcji „otwórz”. Bardziej zaawansowane funkcje, jak łączenie dokumentów, optymalizacja skanów, porównywanie dokumentów, przygotowywanie formularzy, zaawansowane drukowanie czy tworzenie indeksów wymagają kupienia abonamentu w Document Cloud. W Polsce niestety dostępny jest tylko wyższy abonament, czyli Acrobat Pro DC, kosztujący 18,44 euro miesięcznie, jeśli zobowiążemy się do płacenia przynajmniej przez rok. Można także wykupić dostęp do Acrobata Pro tylko na jeden miesiąc za 30 euro.

Acrobat Readera DC można pobrać z naszej bazy programów, a jeśli jego możliwości okażą się niewystarczające, można dokupić abonament i dodatkowe funkcje z poziomu programu. Nowe aplikacje zostały już udostępnione dla urządzeń z Androidem oraz iPhone'ów. Dla Windows Phone wciąż dostępny jest tylko Adobe Reader.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)