Nowy Apple Watch prawdopodobnie sprawdzi poziom alkoholu we krwi

Nowy Apple Watch prawdopodobnie sprawdzi poziom alkoholu we krwi

Nowy Apple Watch prawdopodobnie sprawdzi poziom alkoholu we krwi
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Karolina Kowasz
06.05.2021 08:27

Informacje, że Apple Watch będzie w stanie wykonać pomiar ciśnienia krwi czy sprawdzić poziom glukozy już od dawna wzbudzają spore zainteresowanie.

Z informacji przekazanych przez The Telegraph wynika, że Apple jest największym klientem brytyjskiego startupu Rockley Photonics. Temu ostatniemu zaś udało się opracować nieinwazyjne czujniki optyczne pozwalające na sprawdzenie takich parametrów zdrowotnych jak ciśnienie krwi, poziom glukozy czy ilość alkoholu we krwi. Co więcej, firma utrzymuje, że jej wynalazek jest bardzo dokładny.

Firma postanowiła ujawnić się jako dostawca technologii dla Apple ze względu na przygotowania do wejścia na giełdę. Z dokumentów Rockley Photonics wynika, że Apple odpowiada za większość przychodów startupu w ciągu ostatnich dwóch lat. Dodatkowo firmy mają podpisaną ze sobą umowę na dostawy i rozwój, więc można się spodziewać, że Rockley będzie w przyszłości dalej dostarczało Apple nowoczesne rozwiązania.

Dotychczasowe czujniki dostępne w urządzeniach Apple pozwalały użytkownikom na wykrywanie tętna lub sprawdzanie poziomu saturacji. Szczególnie ostatnia funkcja przypadła do gustu użytkownikom, ze względu na panującą pandemię COVID-19. Można się więc spodziewać, że kolejne udogodnienia zostaną docenione przez obecnych i przyszłych fanów urządzeń z jabłkiem.

Nie jest jednak pewne kiedy trafi do sprzedaży Apple Watch oferujący wszystkie wspomniane funkcje. Na podstawie komentarzy firmy Rockley Photonics można jednak domniemywać, że niestety nie wydarzy się to w tym roku.

Istnieje jednak szansa, że jeszcze w nadchodzącej najbliższej serii smartwatchy uzyskamy możliwość kontrolowania poziomu glukozy, a dopiero kolejne urządzenia przyniosą następne udogodnienia. Bez oficjalnych danych od Apple nie można jednak tego potwierdzić.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)