Nowy Ashampoo HDD Control przyśpieszy dysk jeszcze bardziej (aktualizacja)

Nowy Ashampoo HDD Control przyśpieszy dysk jeszcze bardziej (aktualizacja)

Nowy Ashampoo HDD Control przyśpieszy dysk jeszcze bardziej (aktualizacja)
Redakcja
17.11.2014 18:38, aktualizacja: 20.11.2014 03:33

Niemiecka firma Ashampoo znana i ceniona za tworzenie oprogramowania różnego typu wprowadziła na rynek nową wersję swojej aplikacji HDD Control do monitorowania i optymalizacji pracy dysku twardego. Wbrew nazwie, program ten możemy wykorzystać nie tylko w przypadku dysków HDD, ale również coraz popularniejszych SSD, czy nawet przenośnych pamięci USB. Trzecie wydanie to zarówno znaczne odświeżenie interfejsu, jak i poszerzenie już i tak bogatej funkcjonalności.

350128070398797761

Zmiany w nowej wersji powinny spodobać się osobom, które szukają oprogramowania do automatycznej obsługi i konserwacji dysków, a także danych na nich zgromadzonych. Funkcja defragmentacji jest teraz w pełni automatyczna, oferuje działającą w tle usługę, która na bieżąco ustawia pliki tak, aby zapewnić możliwe najszybszy dostęp do często używanych danych i wyższe prędkości transferów. Dodatkowy zysk wydajnościowy odczujemy za sprawą modułu czyszczącego, który pozbędzie się niepotrzebnych plików takich jak choćby dane tymczasowe. Niebagatelną kwestią jest jeszcze lepsze wsparcie dla dysków typu SSD.

Trzecia osłona Ashampoo HDD Control to także położenie nacisku na możliwość przeprowadzania analizy: zarówno funkcja sprawdzająca użycie miejsca (i pozwalająca wyszukiwać największe pliki i foldery) jak i wyszukiwarka duplikatów pozwalają na przeglądanie dokładnych informacji o stanie systemu plików. Ulepszono również moduł przywracania usuniętych danych, który powinien jeszcze lepiej radzić sobie z przypadkowo skasowanymi danymi i przywrócić je do życia. Zadziałać możemy i w drugą stronę: w pakiecie tym znajdziemy moduł FileWriper, który usunie poufne, wrażliwe dane nieodwracalnie. Coś dla siebie znajdą posiadacze wielu komputerów i np. NASów: Ashampoo daje do dyspozycji narzędzie do monitoringu dysków pracujących w sieci lokalnej.

Program cały czas oferuje wszystko to, co było dostępne i w starszych edycjach: wsparcie dla systemu diagnostyki S.M.A.R.T., monitorowanie temperatury dysku i jego żywotności, a także opcję regulacji wewnętrznych mechanizmów nośnika jak np. szybkości obrotowej, poziomu szumu i parkowania głowic. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Microsoft Windows XP, Vista, 7 i 8/8.1, skorzystać z niej może więc niemal każdy zainteresowany. Zgodnie ze swoją tradycją, producent przygotował dla użytkowników zniżkę, dzięki której mogą oni nabyć HDD Control 3 za cenę znacznie niższą, niż w przypadku nowego zakupu.

Konkurs!

Mamy dla Was do rozlosowania 10 kluczy licencyjnych aktywujących pełną wersję programu Ashampoo HDD Control. Co należy zrobić by wziąć udział w losowaniu? Wystarczy posiadać konto w portalu dobreprogramy i skomentować poniżej materiał do końca jutrzejszego dnia. Losowanie odbędzie się 19 listopada, a wyłonione osoby znajdą klucze w swoich profilach.

Aktualizacja, 20.11.2014 03:30

Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają od nas klucze licencyjne na program Ashampoo HDD Control znaleźli się: Peter6983, atsumori, WispMK, ste-fan, ja3009, dj1sklero, PostalDude, Kabul, marioz oraz damian879. Gratulujemy! Licencje pojawią się w Waszych profilach dzisiaj wieczorem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (421)