Nowy AutoCAD: porównywanie projektów i aplikacja webowa do towarzystwa

Nowy AutoCAD: porównywanie projektów i aplikacja webowa do towarzystwa

Nowy AutoCAD: porównywanie projektów i aplikacja webowa do towarzystwa
23.03.2018 13:19

Program wyznaczający standardy w branży projektowej – AutoCAD – został wydany w nowej wersji. Program doczekał się między innymi porównywarki projektów, ulepszeń w pracy zespołowej i aplikacji webowej, która pozwala przeglądać i modyfikować projekty w przeglądarce na dowolnym urządzeniu.

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną nowością jest możliwość wspomaganego porównywania projektów w plikach DWG. Dwa pliki można załadować w jednym widoku, nałożyć na siebie, a AutoCAD sam znajdzie różnice i odpowiednio je oznaczy.

Obraz

Poza aplikacją mobilną, która pozwala przeglądać i edytować projekty, do rodziny dołączyła także aplikacja przeglądarkowa. Daje ona dostęp do oryginalnych narzędzi AutoCAD-a w przeglądarce na dowolnym urządzeniu. Można w niej oglądać projekty, komentować, a nawet wprowadzać poprawki za pomocą dostępnych narzędzi do edycji. Nie trzeba niczego pobierać, by z niego korzystać – wystarczy przejść na stronę web.autocad.com i podać dane swojego konta. Wszystkie zmiany zostaną automatycznie zapisane, a zmodyfikowane pliki będą synchronizowane w ramach jednego konta ze wszystkimi urządzeniami. W desktopowym programie AutoCAD trzeba jednak zapisać projekty specjalnie dla aplikacji webowej i mobilnej.

Obraz

Ponadto można łatwo udostępniać wybrane widoki projektów za pośrednictwem zwykłego linku, który ktoś inny może otworzyć w swojej przeglądarce. Podobnie jak w narzędziach do kontrolowania dokumentów, na widokach współdzielonych inni mogą zapisywać swoje uwagi w postaci komentarzy. To znacznie ułatwia pracę zespołową i współpracę z klientami, a przy okazji nie wymaga przekazywania im oryginalnego pliku DWG.

Nowy AutoCAD nie ma podziału na wersje i branże – jest tylko jeden AutoCAD dla każdego (zmiana nie dotyczy AutoCAD LT). Subskrybenci otrzymają ponadto dostęp do specjalistycznych narzędzi i charakterystycznych katalogów części i symboli z zestawu AutoCAD Architecture, AudoCAD Mechanical lub AutoCAD Electrical. Wszystkie biblioteki i narzędzia są dostępne w abonamencie, łącznie z projektowaniem roślin w 3D, MEP, rysowaniem map, funkcjami dla grafiki rastrowej. Oczywiście nowa wersja wprowadza także poprawki wydajności i wyświetlania grafiki, które zauważymy podczas pracy nad większymi projektami.

AutoCAD 2019 jest już dostępny w wersji testowej, z której można korzystać przez 30 dni. Pełna wersja jest dostępna w abonamencie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)