Nowy benchmark od Unigine — Valley Benchmark

Kuba Pawlak

15.02.2013 15:44

Linia programów do testowania wydajności komputerów firmy Unigine powiększyła się dzisiaj o kolejną pozycję. Valley Benchmark to najnowszy benchmark inspirowany pięknem przyrody, którą możemy obserwować z lotów ptaka.

Unigine Valley Benchmark to jeden z nielicznych benchmarków dostępnych jednocześnie w wersjach dla systemów Windows, Linux i OS X. Program umożliwia testowanie wydajności układów graficznych poprzez obciążanie GPU skomplikowanymi obliczeniami związanymi z teselacją, renderowaniem realistycznych i szczegółowych obiektów, a także zjawisk fizycznych. Unigine Valley Benchmark wspiera DirectX 9, 11 i OpenGL w wersji 4.0. Testy można przeprowadzić na kartach graficznych NVIDII (minimalnie GeForce z serii 8000), ATI (minimalnie Radeon HD z serii 4000) i Intel HD (minimalnie z serii 3000).

Obraz

Valley Benchmark generuje wirtualny krajobraz osadzony w górach, który obejmuje ponad 64 kilometry kwadratowe powierzchni. Na podstawie płynności jego odtwarzania generowany jest wynik wydajności podzespołów komputera. Valley Benchmark, podobnie jak inne nowości Unigine, oferuje obsługę profili benchmarków, które zapewniają wygodne i szybkie porównywanie wyników z innymi komputerami. Ponadto benchmark posiada funkcję monitoringu temperatury GPU dzięki, której możemy sprawdzić w jakich momentach procesor karty graficznej został najbardziej obciążony.

Najnowszą, darmową wersję programu Unigine Valley Benchmark 1.0 znaleźć można w naszym dziale Programy → Narzędzia → Testowanie i diagnostyka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)