Nowy Chromecast otrzyma Bluetooth, ale wciąż nie wiadomo po co

Nowy Chromecast otrzyma Bluetooth, ale wciąż nie wiadomo po co

Chromecast z depositphotos
Chromecast z depositphotos
07.05.2018 17:14, aktualizacja: 29.08.2018 12:37

Jednym z ciekawszych urządzeń w ofercie Google jest z pewnością Chromecast, który umożliwia użytkownikowi wygodne przesyłanie treści ze smartfona lub komputera na ekran telewizora. Do tej pory gadżet nie posiadał wsparcia dla jednego z kluczowych modułów łączności, ale ma się to zmienić wraz z wprowadzeniem nowej wersji Chromecasta.

Serwis 9to5Google informuje, że odświeżona wersja Chromecasta drugiej generacji została zauważona na stronie Federalnej Komisji Łączności (FCC). Dołączone informacje wskazują, że oprócz łączności Wi-Fi, pojawi się wsparcie dla Bluetooth 2,4 GHz.

Wprowadzenie łączności Bluetooth powinno przynieść nowe funkcje. Bluetooth może posłużyć do bezprzewodowego sterowania odtwarzaczem, podłączenia gamepada czy przesyłania dźwięku do głośników Bluetooth. Wspomniane możliwości to tylko przykłady, dokumenty bowiem nie ujawniają, w jaki sposób Google wykorzysta nowy moduł łączności.

Ogłoszenia nowego Chromecasta możemy spodziewać się już jutro, podczas konferencji Google I/O. Możliwe, że zostanie pokazany wraz z nowymi funkcjami Androida P czy Wear OS, które to pozwolą wykorzystać łączność Bluetooth.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)