Nowy DoNotSpy10 zadba o prywatność wiosennej aktualizacji Windows 10

Nowy DoNotSpy10 zadba o prywatność wiosennej aktualizacji Windows 10

11.04.2018 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windowsa 10, dbający o prywatność, mogą już skorzystać z nowej wersji popularnego DoNotSpy10. Program daje nam dostęp do wielu ustawień prywatności w systemie Windows 10.

DoNotSpy10 4.0 został przystosowany do pracy z systemem Windows 10 w wersji Spring Creators update (kompilacja 1803, którą podobno mieliśmy otrzymać wczoraj). Interfejs programu zupełnie się nie zmienił od poprzedniego wydania. Ustawienia wciąż są wyświetlane na długiej liście po lewej stronie okna, a bezpieczeństwo ewentualnej zmiany ich parametrów jest oznaczane kolorami: niebieskie można spokojnie zmieniać, pomarańczowe i czerwone mogą powodować problemy, więc warto zapoznać się ze szczegółami ich działania przed modyfikacją. Po prawej stronie okna znajdziemy zawsze krótki opis wskazanej funkcji.

Obraz

Korzystanie z programu jest bardzo łatwe – wybieramy ustawienie (na początek tylko te oznaczone na niebiesko) z lewej strony okna i obok jego nazwy zaznaczamy pole. Następnie wystarczy zatwierdzić zmianę. Program będzie też pytał o tworzenie punktu powrotu, który pozwoli przywrócić poprzednie ustawienia w razie problemów. Brakuje jedynie możliwości szybkiego powrotu do domyślnych ustawień. Jeśli zamierzacie głębiej ingerować w system, warto też rozważyć zakup wersji Pro programu DoNotSpy10. Ma on możliwość śledzenia wprowadzanych zmian, zapisywania historii i podkreślania parametrów zmienionych przez inne narzędzia od ostatniego użycia tego programu. Dzięki temu można też monitorować, czy parametry nie zostały zmienione automatycznie przez system, co zdarzało się w przeszłości.

Wersja 4.0 wprowadza kilka nowości, w tym możliwość wyłączenia Windows Spotlight oraz śledzenia aktywności użytkownika na potrzeby Timeline (Oś czasu, wprowadzona w Spring Creators Update). Ponadto niektóre ustawienia na liście zostały poprawione.

Najnowszą wersję DoNotSpy10 znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)