Nowy dzień, nowe Windows 10 – do testów buildu 15061 przystąp!

Nowy dzień, nowe Windows 10 – do testów buildu 15061 przystąp!

Nowy dzień, nowe Windows 10 – do testów buildu 15061 przystąp!
18.03.2017 10:36

Hola, hola Microsofcie, nie nadążamy. Fast Ring miał byćszybki, ale przez szybkość rozumieliśmy jeden nowy build Windowsna tydzień, a nie na dzień. Tymczasem w ciągu ostatniego tygodniainstalowaliśmy już buildy 15055,15058,15060,a dzień po 15060 dostajemy 15061. Jaki to ma sens – nie wiemy. IluInsiderów zdoła porządnie przetestować nowy build w ciągukilkunastu godzin?

Tym razem zbyt wielu poprawek nie ma, niekiedy to naprawianieregresji. I tak oto:

Naprawiono problem z uruchamianiem gier na DirectX 9, które niechciały wystartować gdy rozdzielczość ekranu była inna odrozdzielczości rekomendowanej przez system. Teraz można jużwyświetlać je zgodnie z oczekiwanymi ustaleniamiNaprawiono usterkę menedżera połączeń VPN, wskutek którejniektóre skonfigurowane połączenia znikały z listy dostępnych.

Naprawiono usterkę w instalatorze OOBE, który ulegał awarii podotknięciu pola daty urodziny w trakcie zakładania nowego konta.Poprawiono wyświetlanie wideo MP4 w aplikacji Filmy i TV –występowały niespodziewane usterki wizualne.Więcej niż poprawek jest w tym buildzie odnotowanych problemów,więc pewnie jeszcze trochę takich szybkich buildów będzie:

Niemożliwe jest pobieranie nowych paczek językowych, wcześniejpobrane paczki jednak działają.Windows Update informujeniekiedy o zaniechaniu aktualizacji – wówczas trzeba skasować wRejestrze kluczHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ WindowsUpdate\AutoUpdate\RequestedAppCategories\8b24b027-1dee-babb-9a95-3517dfb9c552.Niektóre aplikacje i gry ulegają awarii wskutek błędnejkonfiguracji (sic!) identyfikatora reklamowego. Ta sprawa ciągniesię od buildu 15031, by rozwiązać kłopot, należy usunąć zrejestru kluczHKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo.Niekiedy komputer podczas instalacji tego buildu może zwrócićbłąd 8024a112. Pozostaje wówczas zrestartować maszynę. JeśliWindows zawiesi się podczas restartu, zalecane jest fizycznewyłącznie komputera na chwilę. Potem zamiast iść na spacernależy komputer ponownie włączyć.Aktualizacje wymagające restartu nie wyświetlają powiadomienia,że potrzebują restartu, trzeba sprawdzić ich stan w Ustawieniach >Aktualizacje i bezpieczeństwo > Windows Update.

Do tej pory nie naprawiono problemu z zielonym ekranem w trakcietransmisji gier – ten zielony ekran paska gier jest widoczny jednaktylko dla nadawcy.Czy uważacie, że wydawanie w takim tempie buildów testowych masens, czy to raczej wynik presji menedżerów w Redmond? Czekamy naWasze opinie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (205)