Nowy ekran podglądu dla Lumii pozwala na wyświetlanie informacji pogodowych

Strona głównaNowy ekran podglądu dla Lumii pozwala na wyświetlanie informacji pogodowych
06.10.2014 15:07
Nowy ekran podglądu dla Lumii pozwala na wyświetlanie informacji pogodowych
Redakcja
Redakcja
bDUbXdmK

Użytkownicy telefonów Nokia Lumia z Windows Phone 8 na pokładzie mają powody do radości. Microsoft opublikował aktualizację aplikacji do obsługi tzw. ekranu podglądu, który jest wyświetlany np. w momencie, gdy nasza ręka znajdzie się nad telefonem. Funkcja, jaka pierwotnie pojawiła się w legendarnej już Nokii N9 jest cały czas rozbudowywana o nowe opcje: obecnie możemy nie tylko sterować jej zachowaniem, ale również decydować o danych z innych aplikacji, jakie będą wyświetlane.

bDUbXdmd
350126487351027145

Ostatnia aktualizacja dla obsługi ekranu podglądu wprowadza całkiem przydatną funkcję, dzięki której możemy w trybie tym wyświetlać np. informacje o aktualnej pogodzie. Tak naprawdę aktualizacja jest większa, niż można przypuszczać, bo pozwala na dodatkowe wykorzystanie tego ekranu przez zewnętrzne aplikacje. Póki co można skorzystać z aplikacji MSN Pogoda, a także MSN Zdrowie i kondycja (pokazuje dane o aktualnym treningu) do wyświetlania dodatkowych informacji. Dodatkowo znajdujące się niżej przełączniki pozwalają na dokładniejsze określenie, co ma być wyświetlane w dolnej części ekranu. Użytkownik może sterować pokazywaniem daty (obok dostępnej do tej pory godziny), dodatkowych informacji o urządzeniu jak np. stanie baterii, zarówno w formie szczegółowej jak i krótkiej.

Niestety nieco rozczarowani mogą czuć się fani tapet Bing, bo ustawienie którejś z tych aplikacji uniemożliwia jednoczesne wykorzystanie tego, automatycznie odświeżanego rozwiązania. Do tej pory niektóre możliwości były zarezerwowane m.in. dla nowej Lumii 830, ale teraz korzystać z nich mogą także posiadacze innych modeli stworzonych przez Nokię. Pierwotnie wprowadzenie tego rozwiązania było planowane na kolejną paczkę aktualizacyjną o nazwie Lumia Denim, ale jak widać, firma zdecydowała się na szybsze oddanie jej do użytku.

bDUbXdmf

Pamiętajmy, że nie każdy smartfon będzie w stanie skorzystać z możliwości, jakie daje nam ekran podglądu, znany też pod angielską nazwą Glance Screen. Urządzenia takie jak np. Lumia 520 czy najnowsze modele Lumia 730 i 735 nie wspierają tej funkcji. Użytkownicy lepszych modeli mogą już pobrać aktualizację, jak i aplikacje, które są przez nią wspierane. Znajdziecie je w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Zapraszamy do pobierania, instalowania i dzielenia się wrażeniami, jak spisuje się kolejna interesująca opcja z Windows Phone.

Udostępnij:
bDUbXdnb