Nowy FastStone Image Viewer dla niecierpliwych, szybciej ładuje duże kolekcje zdjęć

Nowy FastStone Image Viewer dla niecierpliwych, szybciej ładuje duże kolekcje zdjęć

20.09.2018 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka obrazów FastStone Image Viewer rozwija się w ciekawym kierunku. Wiosną zyskała możliwość pracy z filmami, a najnowsze wydanie 6.6 znacznie przyspiesza niektóre operacje, czego nie sposób zauważyć przy przeglądaniu większych kolekcji zdjęć.

Nowe wydanie popularnej przeglądarki znacznie poprawia wydajność między innymi podczas ładowania większych kolekcji zdjęć. We wcześniejszych wersjach zdarzało się, że użytkownicy obserwowali opóźnienia po wejściu do folderów zawierających liczne pliki, w wersji 6.6 niczego takiego nie doświadczymy. Przyspieszone zostało także ładowanie pojedynczych obrazów oraz przy przenoszeniu i kopiowaniu zdjęć.

Obraz
  • Widok powiększonego obrazu
  • Pasek odtwarzania w trybie pełnoekranowym
[1/2] Widok powiększonego obrazu

Wyświetlanie zdjęć w odpowiednich barwach jest możliwe także dzięki wydajniejszemu przetwarzaniu profili ICC, załączonych do plików. Ponadto ich obsługa jest już domyślnie włączona w programie, co czyni go przydatnym w rękach profesjonalistów. Podczas testów programu jednak nie zauważyliśmy żadnych widocznych opóźnień przy wyświetlaniu zdjęć i przechodzeniu między nimi.

FastStone Image Viewer 6.6 zyskał też kilka innych ulepszeń. Ułatwiona została praca z powiększonymi zdjęciami. Możemy skorzystać z dwóch nowych poleceń. Kliknięcie lewym przyciskiem myszki wyświetli zdjęcie w oryginalnym rozmiarze (100 proc.). Ponadto można przytrzymać ten przycisk, by aktywować powiększenie i przesuwać kursor, by oglądać różne części obrazu, póki jest aktywny. Podczas filtrowania importowanych zdjęć możemy skorzystać z filtrowania po dacie. Odtwarzacz filmów, wprowadzony kilka wydań temu, także dostał porcję ulepszeń. W ustawieniach możemy włączyć automatyczne odtwarzanie filmów, pętlę aktywnego filmu. Pasek postępu odtwarzania będzie pokazywał się automatycznie w trybie pełnoekranowym po poruszeniu kursora, tak samo, jak w wielu innych odtwarzaczach.

Program FastStone Imave Viewer jest dostępny za darmo. Znajdziecie go w naszej bazie programów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)