r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

FastStone Image Viewer 6.4

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FastStone Image Viewer to jedna z najpopularniejszych przeglądarek graficznych dostępnych w naszym serwisie. Program charakteryzuje się ładnym interfejsem graficznym oraz sporym zapleczem możliwościami.

Galeria programu

Aplikacja obsługuje wszystkie najpopularniejsze pliki graficzne (JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PSD, PCX, TIFF, WMF, ICO, CUR, TGA, EMF, PXM, EPS, WBMP) w tym również bezstratny format RAW (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF, SRF, RW2 i DNG). FastStone Image Viewer umożliwia wykonywanie wielu operacji na plikach. Oprócz podstawowych, takich jak zmiana rozmiaru, obrót, korekcja barw, do dyspozycji użytkownika oddano również funkcje wyostrzania, rozmywania, usuwania szumów, redukcji efektu czerwonych oczu, czy konwersji formatu grafik.

FastStone Image Viewer oferuje również opcję lupy, dzięki której można zobaczyć powiększony fragment zdjęcia. Osobom, które posiadają dużą liczbę fotografii przyda się z pewnością możliwość seryjnej konwersji formatu, rozmiaru itp., a także rozbudowany system prezentacji zdjęć z opcją ponad 150 efektów przejść pomiędzy fotkami oraz możliwością odtwarzania muzyki w tle.

Wśród pozostałych funkcji oferowanych przez program warto wymienić wsparcie dla informacji o plikach w formacie EXIF, narzędzia "Clone Stamp" i "Healing Brush", możliwość dodawania znaków wodnych do fotografii, obsługę gestów myszy przy przeglądaniu zdjęć czy w końcu wsparcie dla ekranów dotykowych. FastStone Image Viewer pozwala również na skanowanie zdjęć do formatów PDF, TIFF, JPEG lub PNG.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, prosta obsługa, intuicyjny
poważniejszych minusów - brak
ocena użytkownika

FastStone Image Viewer to prosta szybka, darmowa, bardzo intuicyjna przeglądarka zdjęć rozwijana od wielu lat. Przyzwyczaiłem się do niej, jednocześnie rezygnując z XnView. Program wspiera wszystkie popularne formaty grafiki, umożliwia szybką zmiana rozmiaru, szybkie przycinanie, seryjna konwersję plików do wielu formatów, pokazuje dane EXIF, szybkie i wygodne usuwanie czerwonych oczu, szumu itp. tonacje barw. Pliki też możemy przetwarzać wsadowo. Jeśli nie potrzebujemy profesjonalnych narzędzi edycyjnych - program idealny. Jeśli przywozimy z wakacji setki zdjęć wymagających prostych poprawek - przeglądarka spełni swą rolę - szybko i sprawnie...Kolejne wersje programu przynoszą w sumie tylko drobne poprawki i poprawę błędów.

30.06.2016 12:22 | Recenzja do wersji 5.7
Szybki, wygodny, możliwości, darmowy, przeglądarka zdjęć
Brak
ocena użytkownika

Program świetnie się spisuje, gdy trzeba na kupie zdjęć zmienić rozmiar i dodać znak wodny wystarczy kilka kliknięć i program zajmuje się wszystkim, program ułatwia pracę głównie przy dużej liczbie zdjęć. Posiada przyzwoitą liczbę możliwości, jak na darmowy program do seryjnej prostej obróbki zdjęć spisuje się idealnie, sam korzystam z tego programu w pracy. Jest stabilny i działa sprawnie, nie zaobserwowałem żadnych błędów, które mogły wpłynąć na komfort pracy i stabilność programu podczas konwertowania zdjęć.

Oprócz samych mechanizmów do konwersji/obróbki zdjęć program posiada przeglądarkę zdjęć, która działa w trybie pełnoekranowym dostarczając informacji o zdjęciu. Ciekawym rozwiązaniem w przeglądarce zdjęć jest dodanie okienek z menu i narzędziami, a także miniaturami przeglądanych zdjęć. Wystarczy zbliżyć kursor myszy do jednej z krawędzi ekranu, aby ukazało się okienko z opcjami.
Polecam!.

07.04.2013 21:56 | Recenzja do wersji 4.8
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #606 30.09.2017 01:46

Świetna przeglądarka obrazów, szkoda że żaden z niej organizer/menedżer kolekcji zdjęć. I do tego ma jeden brak, którego nie mogę zrozumieć w 2017 roku - brak obsługi plików .WebP. Otwiera RAWy takie, owakie ale WebP nie i koniec. Zgłaszanie tego braku do supportu jest jak grochem o ścianę, dodają obsługę video ale WebP jak nie było tak nie ma.

  #605 17.09.2017 22:46

@Anonim (niezalogowany): pisze bzdury dla pisania bzdur, nie warto tego nawet komentować.

  #604 16.09.2017 08:51

@MarekVite (niezalogowany): bzdury piszesz, sprawdź czy komputer jest sprawny i czy inne oprogramowanie nie robi dywersji. Jakoś inni użytkownicy nie narzekają. Ja używam tego softu jeszcze od xp, później 7, teraz 8.1 i nigdy nie miałem takich problemów jak Ty

  #603 10.09.2017 23:31

@Jacykiewicz (niezalogowany): Odradzam programik. Nie jest stabilny od XP do 10. Sprawdzałem ! . W Win 8.1 i 10, mogą was spotkać przykre niespodzianki przy deinstalacji ! __ Gutek ; Bogdanos0 i horkos nie wspominają o tym. Może polecą nam przeglądarkę z obsługą OpenGL lub z innym dopalaczem video. Zobaczcie " Pictomio 1.2.35.0 " ale na XP lub 10 , na innych wiesza się totalnie(ważny jest sprzęt). Ogólnie nie jest stabilny ale można zobaczyć kosmiczną różnicę pomiędzy przeglądarkami z i bez obsługi dopalaczy. Ponad to czyta; video, audio, gify i inne. __

  #602 31.07.2017 22:32

Po laaaaaatach zadaję to samo pytanie - czy ten program układa po exif? A przecież historyczny porządek to podstawa. Wystarczy jakakolwiek modyfikacja fotki, ba wystarczy otworzyć zdjęcie i ponownie zapisać, aby nagle znalazło się setki, setki pozycji dalej... masakra. Ale, ale ... i tu pochwała, poprawiono interfejs dla rozdzielczości HD :)) Nareszcie widzę menu.

aak111   6 #601 30.07.2017 15:58

Używam tego programu od wielu lat. Największym jego minusem jest niemożliwość instalacji na Linuksie. Owszem, można przez Wine używać go jako przeglądarki ale nie da się korzystać z narzędzi. Kiedyś robiłem korekty zdjęć w PS ale jak odkryłem możliwości tego programu odinstalowałem produkt Adobe. Na Windowsie działa fantastycznie.

  #600 30.07.2017 15:17

Najnowsza odsłona obsługuje pliki video, szkoda że nie mam możliwości wyłączenia tej opcji, teraz w podglądzie ze zdjęciami są też filmy.

CezaR83   11 #599 30.07.2017 13:45

Szkoda że taki udany program a muszę dowiadywać sie o aktualizacji ze strony DP a nie bezpośrednio z programu.... Szkoda, tego brakuje..

kikiliki   2 #598 30.07.2017 07:17

Raw-y od SONY (.arw) również bezproblemowo obsługuje. Dodatkowo pozwala na masową konwersję plików np. z .raw na .jpg

durii   5 #597 19.12.2016 18:19

Pojawiła się wersja portable, dodajcie jako opcję do pobrania: http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm

ste-fan   12 #596 31.10.2016 21:26

wersja 6.0 ciekawe jakie nowości przynosi może: TAGi ; oś czasu ; geolokalizacje ; chmure ; integracje z portalami flickr, facebook, google+, nk - już ściągam instaluje i testuje !

  #595 30.10.2016 21:56

@Jacykiewicz (niezalogowany): A czy ten super-program ma już ustawianie fotek po exif?
Nie znalazłem, można natomiast w prosty sposób zmienić hurtowo daty utworzenia plików na datę dowolną lub tą z EXIF.

slawektor   6 #594 29.10.2016 13:11

Version 6.0:
Improved the Straighten/Rotate tool. Now you can rotate and crop the image within the same window
Added Auto Next Folder option to the Viewer tab of the Settings. This option lets you proceed to the next folder automatically when end of current folder is reached. Alternatively, you can press Alt + left/right arrow keys at the beginning/end of current folder to navigate into adjacent folders
Added Remember Last Viewed File to the Viewer tab of the Settings
Added two Zoom Filters (Lanczos_Softer and Bilinear) to the Viewer tab of the Settings
Added Full Screen Preview to Crop Board
Added Update File Timestamp option to Save As dialog
Added Copy Image (Ctrl+Shift+C) to the right click menu on thumbnails
Added Copy to Clipboard to Image Strip Builder
Other minor improvements and bug fixes

pstrowsky   9 #593 01.09.2016 01:49

@średni (niezalogowany): średni (niezalogowany): W pełnoekranowym widoku zjeżdżasz kursorem na lewo, do krawędzi, i tam w wysuwanym menu masz zmień rozmiar, zapisz jako i resztę opcji.

Lub
Zmiana rozm. - Ctrl + R
Zapisywanie - Ctrl + S

slawektor   6 #592 29.08.2016 14:58

@teresa54: Z strony producenta można pobrać portable: http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm

Version 5.8 (August 26, 2016)
Supports dual instances. Now you can run two image viewers at the same time, drag and drop images between them, and compare images from different folders side by side
Added an option to show/hide filenames when comparing images
Added right-click menu on EXIF list to Copy EXIF to Clipboard
Displays MP4 and MOV thumbnails on Windows 10
Updated RAW format library
Many other small improvements and bug fixes

Autor edytował komentarz w dniu: 29.08.2016 16:50
  #591 11.08.2016 11:59

Jak na razie mam problem z programem, chcę zdjęcie w wersji powiększonej, przybliżonej, w żaden sposób nie mogę zapisać go na twardym dysku.
Zdjęcie po powiększeniu zapisuje w tym samym rozmiarze.
Tak, że nie rozumiem poco jest te przybliżanie, tylko po to żeby pooglądać sobie zdjęcia?

daniello194   3 #590 03.07.2016 11:25

@NickNoltie (niezalogowany): Próbowałem znaleźć rozwiązanie, zauważyłem już dawno, że włączenie/wyłączenie wygładzania ma pewien wpływ na jakość zdjęcia. Jak to nie pomaga to szukaj dalej

  #589 07.06.2016 17:46

@Anonim (niezalogowany): Zauważyłem :) tyle że kolega daniello poradził wyłączyć wygładzanie, a to słabe rozwiązanie bo zdjęcia wyglądają źle. Poza tym drobiazgiem przeglądarka jest świetna, choć photoscape czy JPEGView też świetnie wyświetlają zdjęcia i nie mają tego dziwnego efektu. Napisałbym o tym do twórcy, ale nie znam tak dobrze angielskiego.

  #588 07.06.2016 08:38

@NickNoltie (niezalogowany): Przy włączonym wygładzaniu tak się dzieje w każdej wersji jak dobrze zauważyłem

  #587 06.06.2016 19:43

@daniello194: Mam, tylko co to ma do rzeczy? To drobne niedopracowanie programu.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.