FastStone Image Viewer 6.4

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FastStone Image Viewer to jedna z najpopularniejszych przeglądarek graficznych dostępnych w naszym serwisie. Program charakteryzuje się ładnym interfejsem graficznym oraz sporym zapleczem możliwościami.

Aplikacja obsługuje wszystkie najpopularniejsze pliki graficzne (JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PSD, PCX, TIFF, WMF, ICO, CUR, TGA, EMF, PXM, EPS, WBMP) w tym również bezstratny format RAW (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF, SRF, RW2 i DNG). FastStone Image Viewer umożliwia wykonywanie wielu operacji na plikach. Oprócz podstawowych, takich jak zmiana rozmiaru, obrót, korekcja barw, do dyspozycji użytkownika oddano również funkcje wyostrzania, rozmywania, usuwania szumów, redukcji efektu czerwonych oczu, czy konwersji formatu grafik.

FastStone Image Viewer oferuje również opcję lupy, dzięki której można zobaczyć powiększony fragment zdjęcia. Osobom, które posiadają dużą liczbę fotografii przyda się z pewnością możliwość seryjnej konwersji formatu, rozmiaru itp., a także rozbudowany system prezentacji zdjęć z opcją ponad 150 efektów przejść pomiędzy fotkami oraz możliwością odtwarzania muzyki w tle.

Wśród pozostałych funkcji oferowanych przez program warto wymienić wsparcie dla informacji o plikach w formacie EXIF, narzędzia "Clone Stamp" i "Healing Brush", możliwość dodawania znaków wodnych do fotografii, obsługę gestów myszy przy przeglądaniu zdjęć czy w końcu wsparcie dla ekranów dotykowych. FastStone Image Viewer pozwala również na skanowanie zdjęć do formatów PDF, TIFF, JPEG lub PNG.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybka, wygodna, intuicyjna przeglądarka do zdjęć, tryb pełnoekranowy, podgląd RAW, edytor korekcyjny, klonowanie, tekst na zdjęciach, tryb slide show
W edytorze graficznym brak korekt zbieżności, dystorsji i balansu bieli, a ponadto słaba redukcja szumów. Zmiana ustawień programu wymaga podłączenia
ocena użytkownika

Recenzja do wersji 6.4
Fast Stone Image Viewer od lat jest idealną aplikacją do przeglądania zasobów zdjęciowych, a teraz i filmowych. Nie ma katalogowania zbiorów, co uznaję za plus, bo organizację i podpięcie zasobów pozostawia użytkownikowi. Posiada wbudowany, w miarę zaawansowany korektor graficzny, który wystarcza, jak dla mnie, w 80% przypadków prostych korekt. Jeśli ktoś nie potrzebuje ingerować w zbieżność, dystorsję i balans bieli, a szumy nie są zbyt duże, lub nie przeszkadzają, to edytor powinien być całkowicie wystarczający. Szczególnie cenne są możliwości korekt jasności i kolorystyki obrazu w trzech poziomach tonalnych. Korekty tonalne w obszarze kolorów mogą być nawet uznane, jako namiastka balansu bieli, ale wymaga to nieco zabawy. Podkreślić należy, że edytor ma głównie funkcje korekcyjne, czyli malować na zdjęciach nie można. Ale można dodać napisy w dowolnym miejscu zdjęcia, formatując w pełni font (krój, kolor), z możliwością dodania tła.

Klonowanie jest jedną z wielu dostępnych opcji korektora. Jest bardzo przydatna, gdy ze zdjęcia trzeba usunąć w sposób nierzucający się w oczy, jakieś elementy „zaśmiecające” naszą kompozycję. Klonowanie ma w tym zadaniu pewne ograniczenia, zależne tylko od układu kompozycji. Algorytm inteligentnie maskuje element niechciany, „pożyczając” strukturę obrazu ze wskazanego miejsca i jego otoczenia.

W trybie pełnoekranowym użytkownicy mogą wygodnie wywołać opcje najeżdżając kursorem na dolny i lewy brzeg ekranu. Z górnego brzegu ekranu można wydobyć „taśmę” z miniaturkami kolejnych zdjęć danego folderu, z prawej strony dane Exif.

Prosto uruchamiana jest funkcja slide show. Wystarczy „enter” na pliku w jakimś folderze, gdzie trzymamy zdjęcia z jakiegoś zdarzenia i rusza pokaz. Można dodać rodzaje przejść pomiędzy zdjęciami (156 sposobów) oraz podkład muzyczny (dźwiękowy). Taką prezentację, dzięki kreatorowi pokazów, można zamienić w postać jednego pliku „exe”. Pozwala to udostępniać prezentację komuś, kto na swoim komputerze (z systemem Windows) nie ma aplikacji Fast Stone Image Viewer.

Dla posiadaczy aparatów z zapisem RAW aplikacja wspiera podgląd tych obrazów zanim zostaną wywołane do postaci np. jpg, ale do wywołania potrzebny jest jednak program zewnętrzny.

Masowa zmiana nazw jest cenną właściwością, szczególnie, gdy zasoby zdjęciowe idą w setki i tysiące plików, a użytkownik chce nadawać plikom swoje własne oznaczenia, np. pochodne nazwy folderu, zawierające numery kolejne (a nie numeracje z aparatu/aparatów). Kilkaset plików zmienia swoją nazwę w sekundy.

Jeżeli folder startowy, czyli źródło z zasobami zdjęciowymi, zostało zdefiniowane, jako zewnętrzne, tzn. np. na dysku USB, to z chwilą, gdy dysk ten jest odmontowany, nie można dokonać zmian w ustawieniach aplikacji. Trochę to dziwne, bo, co ma jedno do drugiego i dlatego tę właściwość zaliczyłem, jako minus.

Można zdefiniować program zewnętrzny do obróbki zdjęć (np. Gimp) i na konkretnym pliku wywołuje się go klawiszem „E”.

Aplikacja świetnie pracuje na Linuksie za pośrednictwem Wine’a (sprawdziłem na Mincie).

No i na koniec warto dodać, że jest to aplikacja darmowa i stale rozwijana. Jednak z mojego punktu widzenia, jako amatora fotografii, bardziej pasowałyby mi, aby twórcy aplikacji rozbudowali edytor korekcyjny dla fotografii, a nie dodawali do niej odtwarzacz video. No, ale darowanemu koniowi…

11.11.2017 23:33 | Recenzja do wersji 6.4
darmowy, prosta obsługa, intuicyjny
poważniejszych minusów - brak
ocena użytkownika

FastStone Image Viewer to prosta szybka, darmowa, bardzo intuicyjna przeglądarka zdjęć rozwijana od wielu lat. Przyzwyczaiłem się do niej, jednocześnie rezygnując z XnView. Program wspiera wszystkie popularne formaty grafiki, umożliwia szybką zmiana rozmiaru, szybkie przycinanie, seryjna konwersję plików do wielu formatów, pokazuje dane EXIF, szybkie i wygodne usuwanie czerwonych oczu, szumu itp. tonacje barw. Pliki też możemy przetwarzać wsadowo. Jeśli nie potrzebujemy profesjonalnych narzędzi edycyjnych - program idealny. Jeśli przywozimy z wakacji setki zdjęć wymagających prostych poprawek - przeglądarka spełni swą rolę - szybko i sprawnie...Kolejne wersje programu przynoszą w sumie tylko drobne poprawki i poprawę błędów.

30.06.2016 12:22 | Recenzja do wersji 5.7

Komentarze

0 nowych
Signomi   8 #609 05.02.2018 13:18

@Tymi (niezalogowany): To znaczy, jakie?

  #608 02.02.2018 19:12

@Signomi: wow, chciałbym mieć takie problemy :D

Signomi   8 #607 15.11.2017 15:59

@brak_WebP (niezalogowany): Nie wiem, czy zauważyłeś, że Fast Stone Image Viewer jest przeglądarką ukierunkowaną głównie na potrzeby fotoamatorów. A jak na razie aparaty fotograficzne nie obsługują formatu WebP. Potwierdzeniem tego kierunku jest chociażby to, że edytor graficzny stanowiący integralną cześć software'u posiada funkcje prawie wyłącznie o charakterze korekcyjnym. Jeśli chcesz obsługi WebP to masz ją w Photoshopie, PIxelmatorze i Gimpie (plugin). Ale te aplikacje mają inne przeznaczenie, bo jest nią szeroko rozumiana obsługa grafiki rastrowej, co ja sprowadzam żartobliwie do słowa zaawansowane "malowanie".
[Otwiera RAWy takie, owakie...] - otwiera do podglądu, zanim zostaną wywołane w innym programie. Jest to dla fotografa (amatora) bardzo przydatne, aby sobie przejrzeć swoje dzieło zaraz po wyjęciu karty z aparatu. Potem może sobie je wywołać i zachować w dowolnym formacie.
[Zgłaszanie tego braku do supportu...] - oczywiście, że to nic nie da, bo to jest aplikacja darmowa, a nie zamawianie dania "a la carte", którą jednak, jak kto chce, może wesprzeć donacją. Jeśli ruszy implementowanie WebP w aparatach, to być może przypomną sobie Twój apel.
[...szkoda że żaden z niej organizer...] - to jest subiektywnie odczuwana potrzeba, jak się wydaje szczególnie przydatna osobom, które nie mają konceptu, jak zagospodarować swoje zbiory zdjęciowe. Mnie ten "brak" cieszy, bo ja bardzo nie lubią aplikacji mieszających mi w komputerze, a porządek w zdjęciach to wyłącznie moja domena. Miałem już kiedyś "przyjemność" z kilkoma aplikacjami, które mi narzucały swój sposób organizowania zdjęć i szybko je wyrzuciłem. Ja mam ponad 100 tysięcy zdjęć i wręcz nie życzyłbym sobie, aby ktoś mi w tym mieszał. Ale w sumie to jest sprawa osobistego upodobania.

  #606 30.09.2017 01:46

Świetna przeglądarka obrazów, szkoda że żaden z niej organizer/menedżer kolekcji zdjęć. I do tego ma jeden brak, którego nie mogę zrozumieć w 2017 roku - brak obsługi plików .WebP. Otwiera RAWy takie, owakie ale WebP nie i koniec. Zgłaszanie tego braku do supportu jest jak grochem o ścianę, dodają obsługę video ale WebP jak nie było tak nie ma.

  #605 17.09.2017 22:46

@Anonim (niezalogowany): pisze bzdury dla pisania bzdur, nie warto tego nawet komentować.

  #604 16.09.2017 08:51

@MarekVite (niezalogowany): bzdury piszesz, sprawdź czy komputer jest sprawny i czy inne oprogramowanie nie robi dywersji. Jakoś inni użytkownicy nie narzekają. Ja używam tego softu jeszcze od xp, później 7, teraz 8.1 i nigdy nie miałem takich problemów jak Ty

  #603 10.09.2017 23:31

@Jacykiewicz (niezalogowany): Odradzam programik. Nie jest stabilny od XP do 10. Sprawdzałem ! . W Win 8.1 i 10, mogą was spotkać przykre niespodzianki przy deinstalacji ! __ Gutek ; Bogdanos0 i horkos nie wspominają o tym. Może polecą nam przeglądarkę z obsługą OpenGL lub z innym dopalaczem video. Zobaczcie " Pictomio 1.2.35.0 " ale na XP lub 10 , na innych wiesza się totalnie(ważny jest sprzęt). Ogólnie nie jest stabilny ale można zobaczyć kosmiczną różnicę pomiędzy przeglądarkami z i bez obsługi dopalaczy. Ponad to czyta; video, audio, gify i inne. __

  #602 31.07.2017 22:32

Po laaaaaatach zadaję to samo pytanie - czy ten program układa po exif? A przecież historyczny porządek to podstawa. Wystarczy jakakolwiek modyfikacja fotki, ba wystarczy otworzyć zdjęcie i ponownie zapisać, aby nagle znalazło się setki, setki pozycji dalej... masakra. Ale, ale ... i tu pochwała, poprawiono interfejs dla rozdzielczości HD :)) Nareszcie widzę menu.

aak111   7 #601 30.07.2017 15:58

Używam tego programu od wielu lat. Największym jego minusem jest niemożliwość instalacji na Linuksie. Owszem, można przez Wine używać go jako przeglądarki ale nie da się korzystać z narzędzi. Kiedyś robiłem korekty zdjęć w PS ale jak odkryłem możliwości tego programu odinstalowałem produkt Adobe. Na Windowsie działa fantastycznie.

  #600 30.07.2017 15:17

Najnowsza odsłona obsługuje pliki video, szkoda że nie mam możliwości wyłączenia tej opcji, teraz w podglądzie ze zdjęciami są też filmy.

CezaR83   12 #599 30.07.2017 13:45

Szkoda że taki udany program a muszę dowiadywać sie o aktualizacji ze strony DP a nie bezpośrednio z programu.... Szkoda, tego brakuje..

kikiliki   2 #598 30.07.2017 07:17

Raw-y od SONY (.arw) również bezproblemowo obsługuje. Dodatkowo pozwala na masową konwersję plików np. z .raw na .jpg

durii   6 #597 19.12.2016 18:19

Pojawiła się wersja portable, dodajcie jako opcję do pobrania: http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm

ste-fan   13 #596 31.10.2016 21:26

wersja 6.0 ciekawe jakie nowości przynosi może: TAGi ; oś czasu ; geolokalizacje ; chmure ; integracje z portalami flickr, facebook, google+, nk - już ściągam instaluje i testuje !

  #595 30.10.2016 21:56

@Jacykiewicz (niezalogowany): A czy ten super-program ma już ustawianie fotek po exif?
Nie znalazłem, można natomiast w prosty sposób zmienić hurtowo daty utworzenia plików na datę dowolną lub tą z EXIF.

slawektor   6 #594 29.10.2016 13:11

Version 6.0:
Improved the Straighten/Rotate tool. Now you can rotate and crop the image within the same window
Added Auto Next Folder option to the Viewer tab of the Settings. This option lets you proceed to the next folder automatically when end of current folder is reached. Alternatively, you can press Alt + left/right arrow keys at the beginning/end of current folder to navigate into adjacent folders
Added Remember Last Viewed File to the Viewer tab of the Settings
Added two Zoom Filters (Lanczos_Softer and Bilinear) to the Viewer tab of the Settings
Added Full Screen Preview to Crop Board
Added Update File Timestamp option to Save As dialog
Added Copy Image (Ctrl+Shift+C) to the right click menu on thumbnails
Added Copy to Clipboard to Image Strip Builder
Other minor improvements and bug fixes

pstrowsky   10 #593 01.09.2016 01:49

@średni (niezalogowany): średni (niezalogowany): W pełnoekranowym widoku zjeżdżasz kursorem na lewo, do krawędzi, i tam w wysuwanym menu masz zmień rozmiar, zapisz jako i resztę opcji.

Lub
Zmiana rozm. - Ctrl + R
Zapisywanie - Ctrl + S

slawektor   6 #592 29.08.2016 14:58

@teresa54: Z strony producenta można pobrać portable: http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm

Version 5.8 (August 26, 2016)
Supports dual instances. Now you can run two image viewers at the same time, drag and drop images between them, and compare images from different folders side by side
Added an option to show/hide filenames when comparing images
Added right-click menu on EXIF list to Copy EXIF to Clipboard
Displays MP4 and MOV thumbnails on Windows 10
Updated RAW format library
Many other small improvements and bug fixes

Autor edytował komentarz w dniu: 29.08.2016 16:50
  #591 11.08.2016 11:59

Jak na razie mam problem z programem, chcę zdjęcie w wersji powiększonej, przybliżonej, w żaden sposób nie mogę zapisać go na twardym dysku.
Zdjęcie po powiększeniu zapisuje w tym samym rozmiarze.
Tak, że nie rozumiem poco jest te przybliżanie, tylko po to żeby pooglądać sobie zdjęcia?

daniello194   4 #590 03.07.2016 11:25

@NickNoltie (niezalogowany): Próbowałem znaleźć rozwiązanie, zauważyłem już dawno, że włączenie/wyłączenie wygładzania ma pewien wpływ na jakość zdjęcia. Jak to nie pomaga to szukaj dalej

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy