Nowy Firefox z obsługą akcelerometru

Nowy Firefox z obsługą akcelerometru

Redakcja
13.10.2009 15:01, aktualizacja: 13.10.2009 16:22

Chris Blizzard z Mozilli ogłosił wczoraj, iż Firefox 3.6 będzie obsługiwał akcelerometry. Wiadomość wraz z krótkim filmem zobaczyć można na witrynie Mozilla Hacks.

Blizzard przyznał, że pierwotnie mechanizm ten przeznaczony miał być wyłącznie na obecnie projektowaną mobilną wersję przeglądarki. Firma postanowiła jednak dodać tę funkcję także do nadchodzącego Firefoksa 3.6.

Z nowego rozwiązania skorzystać będą mogli posiadacze części z wyposażonych w akcelerometry urządzeń, których sterowniki były dostępne dla programistów Mozilli. Blizzard wymienił przede wszystkim nowe Macbooki oraz Thinkpady.

Akcelerometry w laptopach do tej pory stosowane były między innymi by wyłączać podzespoły w wypadku wykrycia przez system, iż urządzenie spada. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko uszkodzenia sprzętu. W Firefoksie nowa funkcja zapewne służyć będzie przede wszystkim zastosowaniom rozrywkowym choćby jako sterowanie w symulatorach lub w szeregu popularnych obecnie gier na smartphony np. prowadzeniu kulki przez labirynt. Nie wykluczone jednak, że już niedługo znajdzie się nowe, ambitniejsze zastosowanie dla tej technologii wykorzystywanej w przeglądarce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)