Nowy GnuCash to ładniejszy i wygodniejszy domowy budżet, całkiem za darmo

Nowy GnuCash to ładniejszy i wygodniejszy domowy budżet, całkiem za darmo03.04.2018 20:55
Nowy GnuCash to ładniejszy i wygodniejszy domowy budżet, całkiem za darmo

GnuCash to darmowy i otwartoźródłowy program do zarządzania finansami. Można w nim z powodzeniem prowadzić budżet domowy, sprawdzi się też w niedużej firmie. Jego nowa wersja 3.0 została przeniesiona na nowe biblioteki graficzne i wprowadza sporo poprawek, dzięki czemu GnuCash jest ładniejszy i wygodniejszy.

Zmian w GnyCashu 3.0 jest mnóstwo, ale najbardziej rzucają się w oczy te będące wynikiem przeniesienia programu na biblioteki graficzne GTK+ 3.0. W konsekwencji program lepiej się prezentuje i jest ładniej renderowany. Da się też zauważyć płynniejsze działanie interfejsu w porównaniu do poprzedniej wersji, choć najwięcej zyskała wersja dla Linuksa. Ponadto interfejs został w wielu miejscach poprawiony lub przebudowany – dostaliśmy między innymi nowy panel ustawień. Możliwości tworzenia motywów CSS otworzyły drogę do dalszych zmian wyglądu programu.

350212529034913729
350212529034979265

Pod względem możliwości GnuCash 3.0 także wprowadza sporo nowości. Pojawiła się możliwość prezentacji na wykresach słupkowych nowych danych: transakcji, zgodności, dochodów z dodatkiem od sprzedaży i przepływów pieniężnych. Dane z innych programów można importować z pomocą nowego narzędzia do importu plików CSV. Zwiększona została także precyzja zapisu cen. Nie można przejść obojętnie obok ładniejszych wykresów, generowanych przez program w raportach finansowych.

Aplikacje mobilne do prowadzenia domowego budżetu zdobywają coraz większą popularność, ale jeśli ktoś woli prowadzić rachunki na desktopie, powinien sprawdzić nową wersję programu GnuCash. Jest dostępna dla Winowsa i macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)