Nowy Google Pixel XL: Google też stawia na niemal bezramkowe ekrany

Nowy Google Pixel XL: Google też stawia na niemal bezramkowe ekrany

12.07.2017 15:07, aktual.: 14.07.2017 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tegoroczny smartfon stworzony pod czujnym okiem Google jest ostatecznym potwierdzeniem, że 2017 rok, to rok wyjątkowo smukłych ramek i wyświetlaczy zajmujących niemal cały front. Pixel XL drugiej generacji podobnie jak Samsung Galaxy S8, LG G6 czy nadchodzący iPhone OLED, również zaoferuje niemal bazramkowy ekran.

Nowe informacje dotyczącej kolejnego Pixela podchodzą z bardzo wiarygodnego źródła. Serwis Android Police ocenił wiarygodność tego przecieku na 8/10. Dwa punkty zostały odjęte wyłącznie ze względu na wątpliwości, czy dostarczone informacje dotyczą końcowego produktu, czy jednak prototypu, który posłuży do stworzenia finalnej wersji smartfonu. Jeśli mamy do czynienia z prototypem, to nawet jeśli Google zdecyduje się na zmiany, to będą niewielkie.

Finalna wersja może różnić się nieznacznie.
Finalna wersja może różnić się nieznacznie.

Za nowego większego Pixela ma odpowiadać firma LG, która ma już na swoim koncie konstrukcje ze szczupłymi ramkami wokół ekranu – G6 i zaprezentowanego wczoraj Q6. Nowy Pixel XL ma otrzymać aż 6-calowy wyświetlacz OLED produkcji LG, który będzie miał proporcje 2:1. Podobnie jak w smartfonach LG, tutaj także dostaniemy zaokrąglone rogi – czyżby powoli stawały się one standardem w świecie Androida?

Tył zostanie nieznacznie zaokrąglony, co powinno przełożyć się na komfort trzymania, tego dużego urządzenia. Skaner linii papilarnych zostanie umieszczony z tyłu, co ze względu na wymiary smartfona nie zapowiada wygodnego korzystania. Możliwe, że umieszczona z tyłu kamera będzie nieznacznie wystawać. Jeśli chodzi o dźwięk, możliwe, że dostaniemy stereo. Nie wiadomo jeszcze czy pojawi się klasyczne gniazdo słuchawkowe.

We wnętrzu możemy oczekiwać Snapdragona 835, 4 GB RAM i do 128 GB pamięci na dane. Niestety, możliwe, że nie pojawi się gniazdo na kartę microSD. Pixel XL będzie więc urządzeniem z najwyższej półki, zarówno pod względem wzornictwa, jak i wydajności. Jego dokładna premiera, a także cena nie zostały jeszcze ujawnione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)