Nowy interfejs Androida L można już wypróbować na starszych urządzeniach

Nowy interfejs Androida L można już wypróbować na starszych urządzeniach

04.07.2014 10:45, aktual.: 04.07.2014 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiony na ostatnim Google I/O odświeżony interfejsużytkownika w AndroidzieL spodobał się wielu właścicielom urządzeń z mobilnymsystemem Google'a. To zrozumiałe – wytyczne projektowe MaterialDesign zostały solidnie przemyślane, zaś sama forma nie jest tylkobezrefleksyjną kalką modnych trendów. Minie jednak sporo czasu,zanim wszystkie Androidy zamieszkają w świecie Materialnym. Jeślinie chcecie czekać na Google, to warto zainteresować sięstworzonymi przez niezależnych deweloperów rozwiązaniami, którekompleksowo zmienią interfejs waszych urządzeń na nowy.

Najłatwiej mają posiadacze sprzętu, którzy producenckie wersjeAndroida zastąpili Cyanogenmodem w wersji 11. PixCM, znany twórca z xda-developers, przygotował kompletny motyw Androida L dla tegosystemu, który pozwala uzyskać efekt praktycznie identyczny z tym,co pokazało Google. Zmienione zostają zarówno elementy interfejsujak i animacje startowe, fonty, niektóre aplikacje systemowe czydźwięki powiadomień. Aktualną wersję trzecią motywu możnapobrać z linków w wątku na forum xda-developers.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie każdy jednak ma Cyanogena, i to w wersji 11. Dla użytkownikówinnych ROM-ów (w tym standardowych wersji Androida 4.x) pojawiłosię bardzo ciekawe rozwiązanie autorstwa Adhi1419, którewykorzystuje framework Xposed. Android-L Theme to moduł, dziękiktóremu można całkowicie zmienić interfejs systemu i podstawowychaplikacji. Dołącza też dzwonki, tapety, fonty i animację startowąz najnowszej wersji google'owego systemu. Linki do pobrania modułuznaleźć możecie w poświęconym mu wątku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Uwaga, konieczne jest zainstalowanie wcześniej na urządzeniuframeworkaXposed, co wymaga posiadania uprawnień roota.

Modyfikacji tego typu będzie pojawiać się coraz więcej. Choćbowiem do tej pory cały kod źródłowy Androida L nie został przezGoogle udostępniony, z dnia na dzień przybywa jego fragmentówopublikowanych w repozytorium android.googlesource.com.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)