Nowy interfejs Google Chrome łatwiej dostępny – przeprojektowano ustawienia

Nowy interfejs Google Chrome łatwiej dostępny – przeprojektowano ustawienia

Nowy interfejs Google Chrome łatwiej dostępny – przeprojektowano ustawienia
Oskar Ziomek
04.06.2018 10:16

Przeglądarka Google Chrome otrzyma wkrótce nowy interfejs stworzony z myślą o urządzeniach z ekranami dotykowymi. Podobnie jak wiele innych funkcji, które są na razie testowane, nowy wygląd można już od dłuższego czasu samodzielnie włączyć, ale trzeba w tym celu zmienić wartość wybranej flagi w zaawansowanych ustawieniach. W ten sposób można także aktywować inne, mniej znane funkcje w przeglądarce, czego dobrym przykładem może być choćby wbudowany generator haseł.

Google postanowiło zmienić tak indywidualne podejście do eksperymentalnych opcji, przynajmniej w kwestii ustawień interfejsu. Korzystać można już bowiem z dodatkowej flagi, która pozwoli z góry aktywować wszystkie inne zmiany dotyczące wyglądu przeglądarki, które dopiero mają do niej trafić. Opcja dostępna jest jak na razie tylko w testowym Chrome Canary.

Obraz

Flagę nazwano uifood i aby ją aktywować trzeba skorzystać z wyszukiwarki ustawień zaawansowanych. Aby się do niej dostać, na pasku adresu w Chrome należy wpisać: chrome://flags i zatwierdzić przyciskiem Enter. Alternatywnie skorzystać można z bezpośredniego łącza chrome://flags#uifood. Wartość flagi należy przestawić na Enabled, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę.

Na tę chwilę zmiana ustawienia nie przyniesie wielu zauważalnych efektów. Prace nad połączeniem aktywacji wielu innych funkcji za pomocą jednej flagi uifood dopiero trwają. W przyszłości jednak taka zmiana ma zaowocować łatwiejszym dostępem do zmian związanych głównie z interfejsem, jako że te mają być automatycznie aktywowane. Flaga uifood dostępna jest w testowym Google Chrome na Windowsie, Maku, Linuksie oraz w systemie ChromeOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)