Nowy iPad kolejnym sukcesem Apple'a, mimo wad

Nowy iPad kolejnym sukcesem Apple'a, mimo wad

20.03.2012 16:19, aktualizacja: 21.03.2012 11:11

Apple pochwalił się wynikami sprzedaży Nowego iPada. Urządzenie jeszcze nie jest dostępne na całym świecie, a już sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy. Od piątku! Pierwszemu iPadowi osiągnięcie tego poziomu zajęło całe 28 dni, trzeciej generacji wystarczył jeden weekend.

Nowy iPad nie jest jednak doskonały. Liczni posiadacze tego cudeńka żalą się na forach, że urządzenie się grzeje bardziej, niż jego poprzednik. Według serwisu Tweakers.net trzecia generacja tabletu osiąga temperaturę prawie 34°C (jest o 5°C cieplejsza, niż iPad 2) podczas testu GLBenchmark. Ponieważ Nowy iPad przechodzi w tryb chłodzenia, jeśli osiągnie temperaturę 46°C, lepiej też nie zabierać go na słońce albo do nieklimatyzowanych pomieszczeń (według gwarancji można pracować na Nowym iPadzie w temperaturze od 0 do 35°C). No, chyba że ktoś potrzebuje kosztującego małą fortunę wachlarza, bo tylko do tego przegrzany Nowy iPad się nadaje.

Osobną kwestią jest układ odpowiedzialny za połączenia 4G LTE. Na rynki na całym świecie trafiają Nowe iPady z wielce wymowną nalepką, która informuje, że ten produkt nie jest kompatybilny z siecią 4G LTE w [tu należy wstawić nazwę kraju] i będzie w tym kraju działać jedynie z prędkością 3G (na razie nalepkę oznaczającą, że nabywca dał się właśnie nabić w butelkę, widziano w Australii, ale trafi i do nas). Widocznie reszta świata nie jest kompatybilna z jedynym słusznym amerykańskim 4G LTE. W ogóle kogo to obchodzi, że gdzieś za wielką wodą nie będzie działać LTE? Nowy iPad i tak się przecież sprzeda.

Mimo ewidentnych niedoróbek, produkty Apple'a rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a ceny akcji firmy rosną jak szalone. AppleInsider poinformował, że akcje Apple'a przekroczyły dziś wartość 600 dolarów za sztukę. Oznacza to, że od grudnia ubiegłego roku wartość akcji Apple'a wzrosła o połowę. Analitycy przewidują, że cena akcji Apple'a może jeszcze w tym roku osiągnąć poziom 750 dolarów. Dodatkowo wprowadzenie przez Tima Cooka wypłacania co kwartał dywidendy znacznie rozszerzy grono inwestorów. Tylko z dbaniem o użytkowników ostatnio nie najlepiej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)