Nowy iPad Pro będzie wyposażony w Thunderbolt i ekran mini-LED

Nowy iPad Pro będzie wyposażony w Thunderbolt i ekran mini-LED

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Karolina Kowasz
18.03.2021 15:15, aktualizacja: 06.03.2024 21:48

Wszystko wskazuje na to, że już w kwietniu możemy spodziewać się nowej generacji iPadów. Apple planuje wyposażyć je w mocniejsze komponenty przy jednoczesnym nie zmienianiu ich wymiarów. Możemy więc spodziewać się, że iPad nadal będzie występował w wersji 11" i 12,9".

Tego rodzaju doniesienia możemy znaleźć w artykule na serwisie Bloomberg. Jak dalej wynika z tekstu, w środku nowych iPadów znajdzie się procesor, który ma osiągać niemalże takie same wyniki jak bardzo popularne ostatnio M1. Dodatkowo, przynajmniej w większym modelu, możemy spodziewać się ekranu typu mini-LED.

Ekran typu mini-LED ma zapewnić użytkownikom lepszy kontrast oraz jakość ekranu, w stosunku do innych wyświetlaczy. Ma to przełożyć się na większy komfort użytkowania urządzenia. Nowe ekrany w iPadach mają wykorzystywać zminiaturyzowane podświetlenie, które może zawierać ponad tysiąc stref pełnego lokalnego ściemniania (FALD).

Możemy się także spodziewać, że nowy iPad Pro będzie posiadał złącze typu Thunderbolt. Jest ono wykorzystywane także w nowych MacBookach z chipem M1. Zgodnie z danymi, Thunderbolt jest w stanie przesyłać dane dużo szybciej niż popularna technologia USB-C.

Poza nowymi iPadami Pro, w tym roku możemy spodziewać się nowych generacji także innych urządzeń. Pewne jest, że Apple pracuje nad nowymi iPhone'ami i zegarkami, a także nad nowymi funkcjami do już istniejących sprzętów. O konkretnej dacie premiery nowego iPada Pro będziemy informować, jak tylko pojawią się kolejne informacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)