Nowy iPad Pro ma najlepszy ekran wśród wszystkich urządzeń mobilnych

Nowy iPad Pro ma najlepszy ekran wśród wszystkich urządzeń mobilnych

Nowy iPad Pro ma najlepszy ekran wśród wszystkich urządzeń mobilnych
18.04.2016 15:30, aktualizacja: 04.05.2016 16:35

Na marcowej konferencji Apple pokazany został nowy iPad Pro. Sporą część prezentacji poświęcono zastosowanemu wyświetlaczowi, który miał zachwycać nasze oczy. Jak dobrze wiemy, takie zapowiedzi często mijają się z prawdą. Jednak nie tym razem. Pierwsze niezależne testy udowodniły, że iPad Pro ma najlepszy ekran na rynku urządzeń mobilnych.

Nowy tablet z Cupertino posiada wyświetlacz Retina o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli. Według Apple, jasność na poziomie 500 kandeli na metr kwadratowy plasuje go na pierwszym miejscu pod tym względem maksymalnej jasności. Ponadto ma on odbijać nawet o 40% mniej światła niż iPad Air 2, dodatkowo jest jaśniejszy o 25%. To nie koniec, bowiem bardzo interesująco zapowiada się funkcja TrueTone. Sensory zbierają dane o natężeniu oraz zakresie światła. Dzięki temu do otoczenia dostosowywana jest nie tylko jasność, ale także kolorystyka ekranu.

Obraz

Zapowiedzi Apple właśnie zostały zweryfikowane i jak się okazuje, dostaliśmy najlepszy wyświetlacz na rynku urządzeń mobilnych. Według DisplayMate, strony zajmującej się ocenianiem ekranów, nowy iPad Pro ma wyświetlacz niemal idealny. Odwzorowanie kolorów ma być lepsze niż nie tylko to od tego, jakie możemy zobaczyć na innych urządzeniach mobilnych, ale także na większości nowoczesnych telewizorów. DisplayMate do zalet zalicza również maksymalną jasność wyświetlacza, który jest jaśniejszy o ponad 20% niż te stosowane w pozostałych iPadach, co czyni go najjaśniejszym na rynku tabletów. Dodatkowo odbija on najmniej światła wśród wszystkich mobilnych ekranów.

Bardzo dobrze wypada funkcja TrueTone, która dynamicznie dostosowuje ekran do warunków zewnętrznych. Do zmierzenia natężenia i zakresu światła wykorzystywane są cztery sensory. Zaznaczono jednak, że odczucia mogą być różne, wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli postanowimy skorzystać z nowego iPada Pro nocą, wówczas z pomocą przyjdzie nam funkcja Night Shift. Zmniejsza ona wartość niebieskiego światła, które według badań może powodować problemy z zaśnięciem.

The new iPad Pro

Warto dodać, że nowy iPad Pro w pełni obsługuje dwa standardy przestrzeni barwi. Pierwszy to nowy DCI-P3 stosowany w telewizorach 4K, drugi to sRGB / Rec.709 wykorzystywany przez większość współczesnych urządzeń. To właśnie zastosowanie DCI-P3 sprawia, że odwzorowanie kolorów jest niemal perfekcyjne. Apple nie zmyślało także w kwestii maksymalnej jasności, wynosi ona bowiem 511 kandeli na metr kwadratowy.

Niektórzy twierdzili, że producentom pozostało obecnie stosowanie coraz wyższych rozdzielczości, ponieważ wyświetlacze smartfonów i tabletów są już idealne. Okazuje się jednak, że nadal można stworzyć jeszcze lepszy ekran. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź konkurencji, ciekawe czy chociażby Samsung będzie w stanie wyciągnąć coś jeszcze ze swoich Super AMOLED-ów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)