Nowy iPhone co 3 lata? Apple prawdopodobnie wydłuży cykl wydawania nowych smartfonów

Nowy iPhone co 3 lata? Apple prawdopodobnie wydłuży cykl wydawania nowych smartfonów

Nowy iPhone co 3 lata? Apple prawdopodobnie wydłuży cykl wydawania nowych smartfonów
31.05.2016 19:37

Nowy iPhone zawsze budzi duże emocje, ale co drugi rok budzi emocje znacznie większe, bo wprowadzany jest model z pełnym numerem i nowościami bardziej zauważalnymi. Źródła z Japonii sugerują jednak, że Apple planuje wydłużyć ten cykl i wypuszczać na rynek te bardziej oczekiwane smartfony nie co dwa, ale co trzy lata.

Japońskie źródła twierdzą, że iPhone 7, którego zobaczymy w tym roku, będzie raczej drobną nowością. Jedną z przyczyn jest lekki spadek popularności iPhone'ów, a także, co pewnie zauważyliście, brak miejsca i pomysłów na kolejne ulepszenia, które będą naprawdę przydatne.

Japoński magazyn ponownie informuje, że iPhone 7 ma mieć ulepszony aparat. Ma jednak wyglądać niemal identycznie, jak bieżący model 6s. Potwierdzają to dzisiejsze doniesienia z innego źródła – na Weibo pokazały się zdjęcia rzekomej obudowy iPhone'a 7 w kolorze różowego złota. Widać na niej zwykły aparat z jednym tylko obiektywem, a nie jak podawało wcześniej wiele źródeł, podwójnym. Miejsce na lampę błyskową i mikrofon wygląda identycznie jak w 6s.

350177888748005313

Prawdopodobnie podwójny aparat znajdzie się tylko w modelach Plus, możliwe jednak, że oba modele zostaną wyposażone w optyczną stabilizację obrazu. Warty odnotowania jest też nowy projekt anteny. Potwierdzone zostało usunięcie gniazda jack 3,5 mm na słuchawki, możemy spodziewać się lepszego akumulatora czy wodoodporności. Najważniejszą zmianą będzie prawdopodobnie 32-gigabajtowa pamięć na dane w podstawowym modelu. Najwyższa pora, bo 16 GB już dawno przestało wystarczać każdemu, zwłaszcza jeśli kręci filmy 4K.

Na nowy ekran typu OLED i inne ulepszenia poczekamy do 2017 roku. Poza wyświetlaczem mówi się między innymi o silniczku zapewniającym szerszy zakres wibracji w odpowiedzi na różne sposoby dotykania ekranu. Mechanizm stosowany w iPhone'ach 6s i Apple Watchach zostanie z pewnością rozwinięty.

Jeśli Apple rzeczywiście zdecyduje się na zmianę cyklu produkcyjnego iPhone'a, klienci w Europie mogą tego nie zauważyć, ale ucierpią dostawcy części z Azji. Sądząc po wielkości zamówień na drugą połowę tego roku, Apple nie spodziewa się sprzedać więcej iPhone'ów w tym roku, niż w 2015, więc już teraz fabryki nie mają powodów do radości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)