Nowy iPhone powstaje z myślą o miłośnikach selfie

Strona głównaNowy iPhone powstaje z myślą o miłośnikach selfie
11.06.2015 13:45
Nowy iPhone powstaje z myślą o miłośnikach selfie

Programista Hamza Sood odkrył, że kod testowej wersji iOS 9 zawiera informacje o planach Apple związanych z kamerami jakie mogą być zastosowane w następnym iPhonie. Według nich nowy model dostanie frontową kamerę stworzoną przede wszystkim z myślą o selfie. Natomiast inne informacje mówią, że tylna będzie wykonywała zdjęcia w wyższej rozdzielczości.

Najnowszy smartfon Apple posiada przednią kamerkę o rozdzielczości 1,2 MP i możliwości nagrywania filmów 720p. Obecnie, gdy głównym przeznaczeniem frontowej kamerki są zdjęcia robione samu sobie, czyli selfie, ta w iPhone 6 wypada średnio. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na konkurencję, w której standardem stało się 5 i więcej megapikseli. Oczywiście megapiksele nie są jedynym wyznacznikiem jakości zdjęć, ale jeśli spojrzymy na selfie robione przez konkurencje, to widać, że radzi sobie ona widocznie lepiej od iPhone 6.

iOS 9 is hinting at future device front cameras having:1080p resolution, 240fps slow mo, panoramamic capture, flash pic.twitter.com/NkMjdsUZEX

— Hamza Sood (@hamzasood) czerwiec 10, 2015Było to niemal pewnie, że następny iPhone zostanie wyposażony w lepszą, nieodstającą od konkurencji frontową kamerkę. Potwierdzeniem są dane odszukanie w kodzie iOS 9. Programista Hamza Sood umieścił na swoim Twitterze grafikę przedstawiającą nowości jakie przynosi mobilny system operacyjny Apple. Możemy z niej odczytać, że frontowa kamerka w iOS 9 beta dostała wsparcie dla kręcenia filmów w rozdzielczości 1080p, a także możliwość kręcenia w aż 240 klatkach na sekundę, co pozwoli na nagrywanie ujęć slow motion. Dodatkowo wprowadzono wsparcie dla zdjęć panoramicznych i co ciekawe, także dla lampy LED. Zastosowanie lampy LED na froncie jest wręcz idealnym dowodem na to, że iPhone 6S będzie smartfonem dla miłośników selfie. Będą oni mogli robić sobie zdjęcia nawet w nocy. Nie dowiedzieliśmy się nic o rozdzielczości przedniej kamery, ale Apple z pewnością zdecyduje się na więcej megapikseli niż w obecnym iPhone 6.

Według niepotwierdzonych informacji główna kamera w iPhone 6S ma wykonywać zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 12 MP, obecny model ma „tylko” 8 MP. Otrzymać mamy również wydajny procesor Apple A9, a także 2 GB RAM LPDDR4. Na oficjalne dane jeszcze poczekamy, prawdopodobnie do premiery. Firma z Cupertino znana jest z tego, że potrafi dochować tajemnicy i zaskoczyć dopiero na oficjalnej prezentacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)