Nowy MacBook Pro: cieńszy, lżejszy i z dodatkowym wyświetlaczem OLED

Strona głównaNowy MacBook Pro: cieńszy, lżejszy i z dodatkowym wyświetlaczem OLED
24.05.2016 11:03
Nowy MacBook Pro: cieńszy, lżejszy i z dodatkowym wyświetlaczem OLED

Dawno nie mieliśmy już do czynienia z ważną nowością w portfolio Apple, jeśli chodzi o komputery i laptopy. Jakiś czas temu co prawda pojawiły się nowe MacBooki, jednak oprócz odświeżonej specyfikacji, najważniejszą nowością był tam nowy wariant kolorystyczny, różowe złoto. Według najnowszych informacji, wkrótce do sprzedaży mają trafić nowe MacBooki Pro z ważnymi zmianami.

bEpShlLV

Pisze o tym serwis uznawanego za eksperta od strategii Apple, analityka Ming Chi-Kuo oraz inne anonimowe źródła. Według nich, nowy MacBook Pro ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w czwartym kwartale. Według Kuo mają one stanowić najistotniejszą premierę Apple w tym roku. A iPhone, panie Kuo?

350177564897339329

Nowe MacBooki Pro ukażą się w wersji z 13 i 15-calowym wyświetlaczem. Ich konstrukcja ma pozwolić na to, że będą lżejsze i cieńsze, niż poprzednia seria. Nowe Maki będą obsługiwały Touch ID dzięki wbudowanym czytnikom linii papilarnych. Nie mniej interesująco zapowiada się dodatkowy dotykowy wyświetlacz OLED, który ma znaleźć się nad klawiaturą. Jego funkcją będzie zastąpienie klawiszy funkcyjnych.

bEpShlLX

Trzeba przyznać, że pomysł zapowiada się całkiem ciekawie. Nowe Maki Pro będą ponadto posiadały gniazda USB Type-C, jeśli zaś chodzi o budowę, to możemy się spodziewać nowej konstrukcji „zawiasów”. Nie dysponujemy natomiast żadnymi informacjami dotyczącymi specyfikacji sprzętowej. Ponadto analitycy wspominają także, że odświeżony zostanie także 13-calowy wariant MacBooka.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEpShlMT