Nowy MacBook Pro z problemami. Czytnik kart SD sprawia kłopot użytkownikom

Nowy MacBook Pro z problemami. Czytnik kart SD sprawia kłopot użytkownikom

Czytnik kart SD w MacBooku Pro 2021
Czytnik kart SD w MacBooku Pro 2021
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Karolina Kowasz
07.12.2021 13:04

Powrót czytnika kart SD do nowej serii MacBooków Pro wydawał się dosyć zaskakujący dla wielu fanów Apple. Użytkownicy docenili tę niespodziankę, jednak szybko okazało się, że część osób korzystających z czytnika odnotowuje szereg programów z nim związanych.

Na forum serwisu MacRumors pojawił się specjalny wątek dedykowany problematycznemu czytnikowi kart. Użytkownicy nowych laptopów odnotowują, że część kart jest źle odczytywana przez czytnik, a sama prędkość przesyłu danych również nie jest imponująca.

Błąd pogania błąd

Z wpisów można się dowiedzieć sporo na temat sytuacji, jakie mają dziać się przy próbie skorzystania z wbudowanego czytnika kart SD. Samo odczytanie nośnika ma mu zajmować często ponad minutę, jednak w przypadku wybranych kart nie odczytuje ich zawartości w ogóle, o czym informuje za pomocą komunikatu błędu.

Co ciekawe, forumowicze próbowali rozwiązać problemy poprzez formatowanie kart za pomocą samego MacBooka. To jednak, najczęściej, nie rozwiązywało ich kłopotów. Jako polecane rozwiązanie na obecną chwilę, sugerowane jest korzystanie z zewnętrznego czytnika kart, który można podpiąć do laptopa za pomocą portu USB.

Problematyczne MacBooki Pro

Wspomniane problemy mają dotyczyć zarówno modeli 14", jak i większych 16". Nie sposób także stwierdzić, by kłopot sprawiały tylko karty produkowane przez konkretne firmy. W postach przewijają się także informacje o próbach kontaktowania się z Apple oraz oficjalnymi salonami firmy. Pozyskane przez klientów dane wskazują jednak, że póki co nie wiadomo, co faktycznie może być przyczyną tego rodzaju problemów.

Jeden z forumowiczów zgłosił, że u niego aktualizacja macOS-a Monterey do wersji 12.1 beta naprawiła problem. Może to być jednak tylko czysty przypadek, bo istnieją także doniesienia, że ta sama wersja oprogramowania wprowadziła problemy u innych osób. Posiadaczom MacBooków Pro, którzy doświadczają problemów z czytnikiem pozostaje więc jedynie czekać na oficjalne stanowisko Apple w tej sprawie i rozwiązanie kłopotu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)