Nowy Megaupload już prawie gotowy

Nowy Megaupload już prawie gotowy

Marcin Paterek
25.09.2012 21:29, aktualizacja: 25.09.2012 22:06

Styczniowe zamknięcie Megaupload przez FBI i skierowanie sprawy do sądu nie oznacza, że Kim Dotcom wycofuje się z branży hostingowej. Przeciwnie, nowa wersja portalu jest już niemal gotowa.

350031843887835073

Kod jest w 90% ukończony. Serwery zamówione. Prawnicy, partnerzy i inwestorzy gotowi. Cierpliwości, nadchodzimy — tak Dotcom opisał postęp prac nad nowym serwisem. Zanim jednak „większa i lepsza” odmiana portalu pojawi się w Internecie, minie prawdopodobnie kilka tygodni. Dotcom w ubiegłym miesiącu zapewniał, że stanie się to jeszcze przed końcem tego roku. Nie wiadomo natomiast, jaka przyszłość czeka usługę MegaBox, która miała pozwolić wykonawcom na sprzedawanie swoich nagrań z pominięciem organizacji kontrolujących rynek fonograficzny. Niewykluczone, że Dotcom zdecyduje się na połączenie obu serwisów. Do tego celu twórca mógłby wykorzystać Megakey — system, w którym użytkownicy ściągają muzykę za darmo, zaś artyści dostają pieniądze z reklam wyświetlanych podczas pobierania.

Megaupload w czasach świetności odwiedzało nawet 50 mln osób dziennie. Nowa wersja strony ma cechować się rozproszoną strukturą (Dotcom wyklucza jedynie hostingi ze Stanów Zjednoczonych), która zapewni jej większą niewrażliwość na ataki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)