Nowy Microsoft Launcher dostępny, ale prawdziwa rewolucja dopiero nadejdzie

Nowy Microsoft Launcher dostępny, ale prawdziwa rewolucja dopiero nadejdzie

Nowy Microsoft Launcher dostępny, ale prawdziwa rewolucja dopiero nadejdzie
07.07.2018 15:51

Aplikacje Microsoftu przeznaczone na Androida nie są aktualizowane szczególnie często w wersji stabilnej. Cykl wydawniczy opiera raczej na częstych aktualizacjach kanałów testowych, po których nowości zbiorowo przenoszone są do stabilnego wydania. Nie inaczej jest w przypadku Microsoft Launchera – w Google Play pojawiła się właśnie jego nowa wersja, oznaczona numerem 4.11.

Obraz

Wszystko zmiany były już wcześniej dostępne w kanale beta, lecz niestety tylko z części z nich skorzystać będą mogli użytkownicy w Polsce. Kilka praktycznych nowości (obsługa SMS-ów i połączeń telefonicznych) pojawiło się bowiem w nieodstępnej nad Wisłą asystentce Cortana.

W nowej wersji Microsoft Launchera można ukrywać miniatury małoletnich użytkowników z widoku rodziny – jest to rozwinięcie zaprezentowanych na początku czerwca kont rodzinnych. Poprawki pojawiły się w wyświetlaniu newsów na odpowiedniku niegdysiejszego ekranu Google Now.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejne poprawki dostępne są w ustawieniach i na ekranach powitalnych, w Microsoft Launcherze można już także usuwać ekrany metodą przeciągnij i upuść. Trzeba przyznać, że w tym wydaniu stabilnym nie odnotowujemy klęski urodzaju, jeśli chodzi o ważne zmiany. To się ma jednak już wkrótce zmienić.

Paul Turrott otrzymał bowiem potwierdzenie, że Microsoft intensywnie pracuje nad funkcją, która dla launchera może być drugim otwarciem i przyczynić się do deklasacji dużej części konkurencji. Wielkimi krokami do do launchera zmierza funkcja Timeline, która okazać może się rewolucją w kwestii synchronizacji smartfonów z Androidem i komputerów z Windowsem.

Najnowszą wersję Microsoft Launchera znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)