Nowy Microsoft Translator: świetne nowości w aplikacji mobilnej i przeglądarce

Nowy Microsoft Translator: świetne nowości w aplikacji mobilnej i przeglądarce
Oskar Ziomek

15.12.2016 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacje wspomagające komunikację w wielu językach nigdy nie były idealne. Albo obsługiwały zbyt mało języków, albo też jakość tłumaczenia pozostawiała wiele do życzenia. Stopniowo sytuacja zaczęła się zmieniać, wraz z rozwojem uczenia maszynowego i wykorzystywaniem zarówno modelu statystycznego, jak i składniowego. Wiele osiągnięć ma w tej kwestii Microsoft: w ostatnim czasie udostępniono tłumaczenia symultaniczne dla połączeń telefonicznych, a teraz korporacja zaktualizowała swój Translator. Odtąd pozwoli on na bezpośredni kontakt między dwoma osobami z tłumaczeniem „w locie”.

Na początku konieczne jest utworzenie nowego „pokoju” rozmów. Wybieramy swoją nazwę użytkownika, wskazujemy na język, jakim chcemy się posługiwać, a następnie zapraszamy do rozmowy przyjaciół (możemy nawet 100 osób). Tutaj wystarczy zeskanowanie wygenerowanego QR-kodu lub przepisanie identyfikatora rozmowy na nowe urządzenie. O dołączeniu nowych członków do pokoju zostajemy poinformowani bezpośrednio w oknie rozmowy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co dalej? Wystarczy napisać nową wiadomość, podobnie, jak w przypadku dowolnego innego komunikatora, czy nawet wysyłania SMS-a. Tekst zostanie przetworzony przez algorytmy Microsoftu, a na urządzeniach odbiorców wyświetli się już w przetłumaczonej formie (ciekawscy mogą w ustawieniach włączyć opcję dodatkowego wyświetlania wiadomości nieprzetłumaczonych). Tłumaczenia, podobnie jak dotychczas, perfekcyjne nie są, ale w przypadku prostych konstrukcji można je uznać za całkiem skuteczne.

Microsoft dodał do programu również inną, nie mniej przydatną, funkcję. Mowa o tłumaczeniu rozmów w dwóch językach, jednak z wykorzystaniem jednego urządzenia. To opcja, która sprawdzi się, gdy w realnym świecie spotkamy kogoś władającego innym językiem, z którym będziemy chcieli się skomunikować. Wystarczy wypowiadać zdania trzymając przycisk mikrofonu – zostaną przetworzone przez translator a następnie odczytane przez lektora w drugim języku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowości z całą pewnością mogą przyciągnąć wielu nowych użytkowników i tak popularnego już programu. Obsługiwanych jest ponad 60 języków, w tym polski, choć tylko w niektórych przypadkach możliwe jest tłumaczenie symultaniczne mowy. Bez przeszkód można natomiast korzystać z maszynowych tłumaczeń tekstu. Aplikacja staje się także po części komunikatorem, dzięki któremu bez przeszkód porozumiemy się z zagranicznym przyjacielem lub współpracownikiem.

Ze zaktualizowanej usługi tłumaczenia można już korzystać z poziomu przeglądarki, jak również z aplikacji mobilnych. Pobrać możecie je z naszej bazy oprogramowania: dostępne są dla Androida, na iOS-a oraz jako aplikacja uniwersalna dla Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)