Nowy Norton Mobile Security ochroni Androida i pozwoli odnaleźć iPhone'a

31.01.2013 16:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy zajmujące się ochroną naszych komputerów coraz mocniej starają się zabezpieczyć również te mniejsze urządzenia. Według prognoz, w tym roku sporo problemów mają przysporzyć szkodniki typu madware, które wysyłają nasze informacje przestępcom, a do tego przeszkadzają w korzystaniu ze smartfona czy tabletu — zmieniają ustawienia czy wyświetlają niepotrzebne powiadomienia. Sporym problemem okazały się również kradzieże i gubienie niedużych urządzeń.

Obraz

Większość zidentyfikowanych do tej pory zagrożeń atakuje Androida, zwłaszcza jeśli właściciel pokusi się o instalacje aplikacji czy gier z niepewnych źródeł, i to na ten system przeznaczona jest większość produktów zabezpieczających obecnych na rynku. Firma Symantec, wydając najnowszą wersję Norton Mobile Security, pomyślała również o posiadaczach iPhone'ów i iPadów, choć zapewnia im jedynie zabezpieczenia na wypadek kradzieży. Oprogramowanie zablokuje dostęp do danych na utraconym urządzeniu i pomoże je odnaleźć — czy to głośnym alarmem w przypadku zagubienia (tylko Android), czy zdalnie, jeśli zostanie skradziony (Android i iOS). Ponadto stworzona zostanie kopia zapasowa naszych danych, którą można będzie przenieść między urządzeniami z różnymi systemami, a urządzenie będzie ukradkiem robić zdjęcia złodziejowi. Telefon coraz częściej jest książką adresową, albumem ze zdjęciami, a dzięki NFC nawet portfelem, niełatwo więc pogodzić się z jego utratą. Urządzenia z Androidem mogą wciąż liczyć na znane z poprzednich wersji oprogramowania blokowanie witryn wyłudzających dane, skanowanie karty SD w poszukiwaniu wirusów, blokadę niechcianych połączeń i SMS-ów i tym podobne.

Najnowszy Norton Mobile Security dostępny jest w sklepie producenta (licencja na rok za 94,99 zł lub na dwa za 157,99 zł za jedno urządzenie) i w Google Play. Oprogramowanie wymaga Androida 2.2 lub nowszego oraz iOS w wersji przynajmniej 4.3.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także