Nowy pogromca topowych smartfonów jest zapowiedzią ery USB Type-C

Nowy pogromca topowych smartfonów jest zapowiedzią ery USB Type-C

Nowy pogromca topowych smartfonów jest zapowiedzią ery USB Type-C
24.06.2015 14:35

Wielkimi krokami zbliża się OnePlus 2, który prawdopodobnie zostanie okrzyknięty zabójcą topowych modeli znanych producentów. Według najnowszych informacji zostanie on wyposażony w złącze USB Type-C. Natomiast wydajność na wysokim poziomie zapewni poprawiony, nieprzegrzewający się Snapdragon 810.

OnePlus One, czyli smartfon przez wielu nazywany zabójcą topowych modeli Samsunga, HTC czy innych znanych producentów, mógł pochwalić sporym zainteresowaniem. Jego największą zaletą był stosunek jakości i wydajności do ceny. Kosztujący znacznie mniej niż topowe modele, OnePlus One w ogóle od nich nie odstawał, a w niektórych elementach wypadał wręcz lepiej. Kwestią czasu było więc wydanie następcy, który prawdopodobnie również zostanie nazywany zabójcą innych flagowców.

Obraz

Poznaliśmy już pierwsze informacje dotyczące nadchodzącego OnePlus 2. Firma potwierdziła, że zostanie on wyposażony w złącze USB Type-C, czyli to samo złącze, które znalazło się w nowym MacBooku 12. Zaletą USB Type-C zauważalną przez wszystkie osoby jest brak wymogu wkładania wtyczki konkretną stroną. Natomiast w celu zapewnienia możliwości podłączenia starszych wtyczek, producent umieści w zestawie odpowiedni adapter. Zastosowane złącze USB Type-C w OnePlus 2 ma posiadać usprawnienia, ale nie zostały ujawnione dokładne informacje.

W OnePlus 2 ma być zastosowany wydajny, ośmiordzeniowy, 64-bitowy Snapdragon 810. Nowe topowe smartfony Sony i HTC pokazały ten układ z jego najgorszej strony. Mocno się on przegrzewa, co skutkuje drastycznym spadkiem jego wydajności. W efekcie po kilkunastu minutach intensywnej pracy Snapdragon 810 wypada na poziomie starszego, czterordzeniowego Snapdragona 801. Jednak w OnePlus 2 ma znaleźć się poprawiona, nieposiadająca wad poprzednika, nowa wersja najmocniejszego obecnie układu Qualcomma.

Jeśli faktycznie wady Snapdragona 810 zostaną wyeliminowane, to przynajmniej pod względem wydajności OnePlus 2 będzie pogromcą większości topowych modeli z Androidem. Dodatkowo OnePlus 2 można uznać za zapowiedź złącza USB Type-C w smartfonach. Prawdopodobnie następne urządzenia Samsunga, HTC czy LG z najwyższej półki również zostaną wyposażoną w nowy typ złącza.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)