Nowy pomysł Microsoftu na biometrię: tożsamość potwierdzisz dłonią

Nowy pomysł Microsoftu na biometrię: tożsamość potwierdzisz dłonią

Nowy pomysł Microsoftu na biometrię: tożsamość potwierdzisz dłonią
09.02.2018 16:25

W zabezpieczeniach biometrycznych, stosowanych w urządzeniach skierowanych na rynek konsumencki, najczęściej wykorzystuje się wzorce pobierane z palca użytkownika lub funkcję rozpoznawania twarzy. Microsoft we współpracy z Fujitsu zdecydował się na inną część ciała – dłoń.

Windows Hello wspiera logowanie się za pomocą dłoni, a dokładniej układu żył. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku linii papilarnych, każdy z nas ma unikalny układ.

Na oficjalnym blogu, Microsoft zauważa, że zabezpieczenie sprawdzi się w świecie biznesowym. Coraz częściej pracownicy muszą być mobilni i pracować zdalnie, co oczywiście niesie pewne korzyści, ale wraz z nimi pojawiają się potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. W celu lepszej ochrony danych i zapobieganiu atakom, firma z Redmond wraz z Fujitsu, chce wdrażać najlepsze w branży zabezpieczenia biometryczne – Windows Hello wraz z PalmSecure.

Fujitsu Enabling the Modern Workplace

Technologia PalmSecure, opracowana przez Fujitsu, wykorzystuje czujnik, który może być montowany w laptopach. Logowanie sprowadza się do umieszczenia nad nim dłoni. Wówczas zostaje odczytana unikalna mapa żył użytkownika. Na przygotowanym wideo, opisującym nowe rozwiązanie, widać, że proces pobrania wzorców i ich porównania z wcześniej zapisanymi, trwa tylko kilka sekund.

Na stronie Fujitsu dostępne jest zestawienie laptopów, które wspierają nową technologię PalmSecure. Przedstawione modele skierowane są głównie na rynek biznesowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)