Nowy program naprawy iPhone’a: szybciej, taniej i z firmami trzecimi

Nowy program naprawy iPhone’a: szybciej, taniej i z firmami trzecimi

Nowy program naprawy iPhone’a: szybciej, taniej i z firmami trzecimi
05.06.2017 18:47

Firma Apple rozpoczyna testy nowego programu naprawy iPhone’ów. Dzięki niemu partnerzy zyskają dostęp do narzędzi wykorzystywanych w oficjalnych serwisach Apple, co ma przełożyć się na szybsze i tańsze naprawy.

Informacje o nowym planach Apple pojawiły się w komunikacie prasowym ComputerCare, firmy zajmującej się naprawdę sprzętu. Jej pracownicy mają otrzymać dostęp do nowej maszyny do kalibracji wykorzystywanej przez Apple. Ma to zapewnić zdecydowanie szybszy czas naprawy i co najważniejsze, oficjalnie uznawaną alternatywę dla sklepu Apple Store.

W informacji prasowej przeczytamy, że ComputerCare to jedna z trzech firm wybranych przez Apple. Nie poznaliśmy jednak o jakie firmy chodzi, nie zostały ujawnione ich nazwy. Sama maszyna kalibrująca niezbędna jest do ostatecznego przetestowania i wprowadzenia poprawnej konfiguracji iPhone’a, zanim będzie on mógł być wydany klientowi. Wcześniej wymagało to wysłania urządzenia do Apple. To właśnie brak tej konieczności pozwoli nie tylko przyspieszyć proces naprawy, ale również ma uczynić go tańszym.

Obecnie mamy do czynienia z programem pilotażowym. Apple chce sprawdzić czy taki ruch pozwoli na uczynienie napraw mniej kłopotliwymi. W końcu oprócz wyżej wymienionych zalet, nowy program pilotażowy zapewni także większą liczbę lokalizacji, w których będziemy mogli oddać iPhone’a.

Naprawy przeprowadzane przez wyznaczone przez Apple firmy będą oczywiście objęte gwarancją. W założeniach całość ma wyglądać identycznie jak korzystanie z punktów naprawy Apple.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)