Nowy SHIELD nadchodzi – pierwsze przecieki o najlepszym tablecie dla graczy

Strona głównaNowy SHIELD nadchodzi – pierwsze przecieki o najlepszym tablecie dla graczy
13.05.2016 14:40
Nowy SHIELD nadchodzi – pierwsze przecieki o najlepszym tablecie dla graczy

Tablet NVIDIA Shield to z całą pewnością urządzenie wyjątkowe, które stanowi przykład, że urządzenie mobilne może z powodzeniem stanowić platformę dla graczy. Potwierdzają to najwyższe oceny, jakie w naszych testach otrzymał Shield K1.

Od premiery pierwszego Shielda minął już ponad rok, nic więc dziwnego, że pojawiają się pierwsze wzmianki i przecieki na temat kolejnej edycji tabletu dla graczy. Serwis The Verge dotarł do wniosków, jakie wpłynęły ze strony Nvidii do Federalnej Komisji Łączności. Dysponujemy nawet wymiarowanym rysunkiem.

Wiadomo już zatem, że nowy Shield będzie najpewniej miał wymiary 218 × 122 × 8 mm, czyli będzie nieco mniejszy niż obaj poprzednicy (221 × 126 × 9,2 mm w przypadku K1, 220 × 130 × 9,1 mm w pierwszej odsłonie), można także zakładać, ze przy takich wymiarach przekątna wyświetlacza będzie miała długość 8 cali. Mniejsza będzie również waga, która wyniesie 349 gramów.

Źródło: theverge.com
Źródło: theverge.com

Ponadto wiadomo niewiele. Jak widać nieskomplikowane wzornictwo poprzednich odsłon zostało zachowane. Dostępny ma być także moduł Wi-Fi 802.11 obsługujący zarówno częstotliwość 2,4, jak i 5 GHz. Przy okazji opublikowania pierwszych informacji pojawiły się także liczne nieuzasadnione domysły, które w większości stanowią raczej oczywistość, jak ta, że na nowym Shieldzie preinstalowany będzie Android 6.0. Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)