Nowy Skype dla Androida ze znacznie mniejszym apetytem na energię

Nowy Skype dla Androida ze znacznie mniejszym apetytem na energię

Nowy Skype dla Androida ze znacznie mniejszym apetytem na energię
Redakcja
19.03.2014 14:24, aktualizacja: 19.03.2014 15:13

Obecnie funkcja telefonu i wiadomości SMS w przypadku smartfonów to w zasadzie dodatek do wielu innych, często znacznie ważniejszych dla użytkownika opcji. Zaliczyć do nich można komunikatory, które często wypadają taniej niż SMSy, a dzięki integracji z popularnymi usługami pozwalają na komunikację z wieloma osobami. Niestety tego rodzaju aplikacje, działając w tle stanowią spore obciążenie dla baterii urządzenia. Widać to chociażby po oficjalnym kliencie Facebooka, aplikacji Messenger, która działając w tle oczekuje na nowe wiadomości i tym samym może przyczyniać się do większego zużycia energii. Ten sam problem dotyczył i Skype dla Androida, wygląda jednak na to, że zespół tworzący tę aplikację wziął sobie ten problem do serca.

Obraz

Ostatnia aktualizacja oznaczona numerkiem 4.7 to przede wszystkim znaczna poprawa pod względem wpływu na czas pracy na baterii, tak przecież istotny w wypadku urządzeń mobilnych. Zespół zajmujący się komunikatorem stwierdza, że udało mu się wreszcie osiągnąć takie działanie w tle, które nie ma wpływu na czas pracy i nie powinno już w efekcie doprowadzać użytkowników do białej gorączki. Nie ma jednak róży bez kolców: natychmiastowe powiadomienia dla czatów grupowych zostały tymczasowo wyłączone. W ustawieniach komunikatora znajdziemy odpowiednia opcję, która pozwala na ich ponowne włączenie, jesteśmy jednak ostrzegani, że działanie takie może mieć zły wpływ na czas pracy na baterii. Zespół tworzący aplikację obiecał, że w przyszłej wersji i ten mankament zostanie naprawiony, a aplikacja będzie w tej kwestii spisywać się świetnie niezależnie od zastosowania.

Oprócz tego, nowa wersja wprowadza tylko drobne, pomniejsze poprawki: naprawia problem związany z połączeniami audio i wideo w przypadku tabletów, które nie są wyposażone w Bluetooth, domyślnie wyświetlane są także kontakty z Live Messengera i nie wymagają one ręcznego otwierania pełnej listy. Poprawiono również błąd związany z działającą w tle kamerą w przypadku Androida 4.4 Kitkat. Jak widać, Microsoft nie zasypia gruszek w popiele i konsekwentnie ulepsza swoją aplikację. Owszem, można by powiedzieć, że nadal w wielu przypadkach jest problemowa. Jest to jednakże najpopularniejszy klient do połączeń wideo i głosowych, który sukcesywnie wypiera tradycyjną telekomunikację. Najnowszą wersję Skype dla Androida znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)