Nowy Sweet Home 3D pozwala renderować otwarte szafki w projektowanym wnętrzu

Nowy Sweet Home 3D pozwala renderować otwarte szafki w projektowanym wnętrzu

Nowy Sweet Home 3D pozwala renderować otwarte szafki w projektowanym wnętrzu
13.10.2018 16:24

Dla planujących remont lub przemeblowanie mamy świetną wiadomość – została wydana nowa wersja darmowego programu do aranżacji wnętrz Sweet Home 3D.

Z nowości w wersji 6.0 programu warto wymienić przede wszystkim możliwość renderowania mebli i AGD z otwartymi drzwiczkami oraz uchylonych okien. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi obracania pewnych części modeli użytych w projekcie. Dzięki temu na wizualizacji możemy pokazać, jak będzie wyglądać dane pomieszczenie, jeśli zostawimy uchylone okno albo niedomknięte drzwi do szafy, co sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej „życiowe”. Oczywiście będzie to możliwe w modelach, których autorzy zadbali o odpowiednie zaznaczenie osi obrotu i ruchomych elementów.

Obraz

Kilka takich modeli znajdziecie w zaktualizowanej bibliotece programu Swett Home 3D. Jednym z nich jest widoczny poniżej kredens. by otworzyć jego drzwiczki, trzeba kliknąć dwukrotnie na model w widoku projektowania, a następnie wybrać polecenie „Modyfikuj otwieranie…” i otworzyć wybrane drzwiczki myszką. W oknie podglądu możemy obejrzeć mebel z różnych stron, odpowiednio powiększone zostanie też pole ograniczające model w rzucie z góry mieszkania. Dzięki temu będziemy mogli oszacować, czy dane meble da się wygodnie otworzyć w planowanej przestrzeni. Efektem ubocznym tego mechanizmu jest możliwość układania w Sweet Home 3D także scen z figurkami w różnych pozycjach.

24 nowe modele w Sweet Home 3D 6.0
24 nowe modele w Sweet Home 3D 6.0

Lista modeli obejmuje ponad 100 przedmiotów i mebli, ale 24 z nich, wcześniej dostępne na licencji LAL, zostały zastąpione przez zupełnie nowe, dostępne na licencji GNU GPL lub CC-BY. Stare modele wciąż można znaleźć w bibliotece społecznościowej. Z listy nowych modeli warto zwrócić uwagę na manekina – jego pozycję można dostosować i tym sposobem dodać nieco życia do projektów.

W oknie dopasowywania tekstur znajdziemy możliwość przesuwania ich, co ułatwia ułożenie powtarzających się wzorów na ścianach i podłogach, na przykład jeśli mają zaczynać się „od pełnego kafla” przy konkretnej krawędzi.

Obraz

Ponadto pojawiły się nowe opcje rysowania przerywanych polilinii, a ponadto można wybrane polilinie pokazywać także w widoku 3D, razem z obrazkiem będącym „podkładem” planu. Daje to szersze możliwości w opisywaniu i przeglądaniu projektów.

Obraz

Ponadto Sweet Home 3D 6.0 naprawia poważny błąd w 64-bitowej wersji na Windowsa 10. Zdarzało się, że starsze 64-bitowe wersje miały problem ze sterownikiem grafiki na tym systemie.

Sweet Home 3D znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)