r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sweet Home 3D 5.7

Strona główna Windows Dom Aranżacja wnętrz i ogrodów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny program do planowania wnętrz stworzony w języku Java. Sweet Home 3D, w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów.

Aplikacja pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie.

r   e   k   l   a   m   a

Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanego w systemie środowiska uruchomieniowego Java Runtime Environment (JRE), które można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.
  • Na stronie domowej programu można pobrać szereg przydatnych dodatków: podręcznik użytkownika, przykładowe projekty oraz obiekty 3D. Dostępny jest także poradnik wideo.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jak łatwo zaprojektować mieszkanie w darmowym Sweet Home 3D?

12
OPROGRAMOWANIE 16.01.2018 | Anna Rymsza

Sweet Home 3D to darmowy program do prostego projektowania wnętrz, który może pomóc w planowaniu przemeblowania lub przeprowadzki. Jeśli więc planujecie remont, wymianę mebli albo zmianę miejsca zamieszkania, warto się z nim zapoznać. Sweet Home 3D nie ma wielu rozbudowanych możliwości, które znajdziemy w bardziej profesjonalnych programach, ale jest wystarczający na potrzeby domowe. Jedną z jego zalet jest możliwość renderowania w czasie rzeczywistym podglądu 3D modelu mieszkania – domyślnie będziemy go widzieć na dole ekranu. Po zmierzeniu mieszkania lub imporcie zeskanowanego planu…

Zaprojektuj swój wymarzony dom w aplikacji Sweet Home 3D

3
OPROGRAMOWANIE 31.10.2013 | Kuba Pawlak

Gdy planujemy stworzyć swój wymarzony dom zamiast rysować projekty na kartce papieru warto skorzystać z prostego programu, w którym szybko i prosto możemy przygotować nie tylko rysunek techniczny pomieszczeń, ale również wygenerować wizualizację 3D całego mieszkania. W naszej bazie programów znajdziemy szereg aplikacji do aranżacji wnętrz i ogrodów, a jedną z ciekawszych pozycji jest darmowy Sweet Home 3D, który doczekał się dzisiaj aktualizacji do wersji 4.2. W najnowszej wersji programu Sweet Home 3D wprowadzono sporo zmian i usprawnień. Francuscy deweloperzy udoskonalili m. in.…

Recenzje użytkowników

Prosty, darmowy, spora baza obiektów.
Punkty świetlne niewidoczne w podglądzie 3D podczas edycji.
ocena użytkownika

Przed sweethome 3d próbowałem Sketch Up i po 15 minutach miałem ochotę rozwalić monitor.
Z kolei po 15 minutach ze SweetHome 3D, miałem gotowe pomieszczenie, zaimportowane obiekty i brałem się za ich ustawianie. Nie wyobrażam sobie co możnaby jeszcze zrobić, żeby program był bardziej intuicyjny.
Do zastosowań amatorskich / na własny użytek jest idealny!

15.04.2016 12:45 | Recenzja do wersji 5.2
Prostota, darmowy, wymiarówka, obliczanie powierzni, widok 3d
Problem łączenia ścian
ocena użytkownika

Idealny dla mnie program. Prosty i intuicyjny. Wymiarowanie i obliczanie powierzchni, które to były dla mnie najważniejsze. Nie wspominam już nawet o widoku 3d. Byłem pod takim wrażeniem, że dotację przez PayPala wysłałem.

12.01.2015 21:45 | Recenzja do wersji 4.5
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #131 29.01.2018 22:38

@elka_84: Bardzo Ci dziękuję za tak precyzyjne wskazówki. Dzięki nim zrobiłam piękne biurko składające się z kilkunastu elementów. :)

  #130 29.11.2017 21:36

Sweet Home 3D jest dobry program, ale na początek. :)Jeśli ktoś chciałby zacząć projektować wnętrza zawodowo, to polecam InteriCAD: https://intericad.pl/

  #129 18.09.2017 19:06

Super program. Polecam wszystkim!
Szybko zrobiłem parter, piętro i piwnice :)
Ale mam problem :) Teraz nie wiem dlaczego nie działa opcja przesuwania poziomów :/ w "Modyfikuj poziom" (strzałki). Piwnice mam najwyżej, bo dodawałem poziom na końcu :/

Zna ktoś przyczynę? To organicznie licencyjne?

  #128 13.08.2017 19:02

@Lichu2017 (niezalogowany): Modyfikuj ściany->Edytuj listwę. Trochę naookoło ;-) rolę boazerii może pełnić listwa przypodłogowa wysoka na 120 cm i gruba na 0,5-1 cm.

  #127 11.06.2017 00:09

czy odnalaziono rozwiazanie problemu?

  #126 29.01.2017 12:52

Czy ktoś wie może jak zrobić tak żeby na ścianie do wysokości powiedzmy 1,2m był materiał x, a potem od wysokość 1,2m do 2,8m był materiał Y? Np. boazeria na dole i u góry farba.

  #125 21.10.2016 13:27

najbardziej w sweethome brakuje okien dachowych i dziennego doświetlenia pomieszczenia, reszta bardzo ale to bardzo ok

  #124 21.10.2016 13:23

dzielisz ścianę i na każdej podajesz różne wysokości tj. takie jak w rzeczywistości

  #123 21.10.2016 13:21

@gruby33: możesz wyłączyć "przyciąganie" i ustawiać ścianę pod kątem jakim chcesz

gruby33   6 #122 24.05.2016 12:26

Program bardzo pomocny i darmowy.
Czego mi w nim brakuje. A no np. dowolnego ustawienia ściany pod kątek. Meble można kliknąć prawym i odpowiednio przekręcić co do 1 stopnia. Ściany niestety nie ma takiej możliwości i trzeba się zadowolić co 15 stopni,

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #121 20.05.2016 21:52

Świetny program, szkoda, że odkryłem ten program dopiero po zakupie i urządzeniu mojego domu:)

elka_84   1 #120 27.04.2016 17:05

Witam, odnośnie tworzenia dachu w programie Sweet Home 3D sama szukałam sposobów żeby taki dach zrobić... i w końcu udało mi się :) Podpowiedź znalazłam pod tym linkiem (wers.ang.):http://www.sweethome3d.com/slopingCeilingGuide.pdf Dzięki temu, udało mi się zrobić (na razie) dach dwuspadowy. Tak więc, w osobnym oknie za pomocą narzędzia do rysowania ścian narysowałam dwie ściany pod kątem 45 stopni (bo taki dach potrzebowałam ale można też zrobić pod innym kątem w zależności od potrzeby). Następnie w oknie "modyfikuj ściany" zewnętrze ściany "pomalowałam" używając tektury z podobizną dachówki (tutaj tekturę obróciłam o 90 stopni). Można też zwiększyć grubość ścian np. na 45 cm bo automatycznie w tym programie grubość ścian wynosi 7,5 cm. Można też zmienić wysokość ścian (czyli szerokość naszego powstałego dachu) ale zawsze można zrobić to już na projekcie domu. Następnie zaznaczamy te dwie ściany które mają być naszym dachem i w narzędziach "Widok 3D" wybieramy opcję "Eksportuj do formatu OBJ" i zapisujemy to sobie w naszym folderze np. jako Dach :P Następnie otwieramy okno z naszym gotowym projektem domu (któremu brakuje jeszcze dachu) :) i przy użyciu narzędzia "Meble" importujemy nasz zapisany dach. Tutaj gdy pojawi nam się okno "wybierz model", wybieramy sobie nasz zapisany dach i dajemy "dalej". Pojawia nam się okno z "orientacją przedmiotu" czyli jego widok prawy/czołowy/perspektywa/widok z góry i za pomącą zielonych strzałek ustawiamy sobie tak nasz dach aby widok czołowy został przesunięty na widok z góry (mam nadzieję że wiecie o co chodzi) i dajemy "dalej". Zapisujemy sobie nasz zaimportowany dach w katalogu np. Różne i dajemy "dalej" i "zakończ". I tak mamy zaimportowany nasz dach. Umieszczamy go sobie na domu podwyższając go do odpowiedniej wysokości jak również możemy zmienić sobie jego szerokość oraz zmienić kolor dachu/tekturę i to wszystko :) Pamiętajmy też o tym aby ściany domu były przycięte pod odpowiednim kątem aby nie wystawały nad powierzchnią dachu. Dodałabym zdjęcia krok po kroku jak to zrobić, ale nie wiem jak mogę dodać zdjęcia do tego forum :P bo tak przypadkiem tu trafiłam. Tak jak stworzyłam dach, możemy też stworzyć własne przedmioty, meble itp. Pozdrawiam!

  #119 14.04.2016 21:27

Odnośnie dachu... jego tworzenia trzeba dokonać w osobnym szablonie i eksportować jako osobny element/przedmiot w formacie OBJ, następnie importować element/mebel w odpowiednio uformowanym położeniu. Wpasowując dach bądź jego elementy na kolejny poziom ten poniższy poziom należy włączyć niewidocznym, wówczas nie będzie zmuszał nas do położenia dachu w konkretnych przyściennych. Jeśli zrozumiale ująłem może ten wpis okaże się pomocnym. Co nie zmienia mego zdania o programie.

  #118 13.04.2016 09:42

@wiarus96 (niezalogowany): W ten sposób tworzy się ukośna ściana na dach a nie dach sam w sobie. Próbowałem już i importowania gotowców, które jest ciężko formatować bo się kleją ścian nie w tych miejscach w którym powinien być dach umiejscowiony. Widziałem gdzieś wtyczkę do jego tworzenia ale zgubiłem trop. Program byłby wspaniały gdyby nie spaprane utworzenie poddasza. Do aranżacji wnętrz super, tworzenia domu.. do bani... Jest wiele podpowiedzi w necie lecz tak niekompetentnych i żenujących... szkoda.

  #117 08.02.2016 23:22

- tam są dwa poziomy więc jeżeli robisz dach to ustawiasz to w opcji drugi poziom i ( pierwszym jest parter)wejdź tam gdzie ustawiasz parametry ścian ,Ustaw np 1cm grubości a długość taką jak dach i ściana ukośna w piierwsza wartosć to poziom sufitu a druga -wysokość dachu Lub odwrotnie i to wszystko acha można ustawić kolor .Na planie możesz zmieniać położenie dachu i jego długość i szerokość

  #116 13.11.2015 17:28

@Ataga (niezalogowany): a jak się robi dach?

lollek2000   1 #115 05.09.2015 20:17

Witam Mam podobny problem jak karolina nie wiem jak zrobic dach prosze o pomoc nie moge znalesc zadnej opcji

Komentarze do poprzednich wersji

  #114 21.05.2015 10:54

Witam,
Proszę o pomoc jak zrobić poddasze i skośne ściany z oknami dachowymi.Gdy wybieram ściany skośne to brakuje mi "drugiej strony" domu. Dach mam dwu spadowy z różną wysokością. Na stronie A wysokość max 3,5 m , na stronie B wysokość max 2,5 m

gruby33   6 #113 23.03.2015 13:19

A ja mam problem z jakością tworzonych zdjęć z widoku 3D. Najgorsza i prawie najgorsza jakość tworzenia jest OK. Zdjęcie ładne. Za to wybierając prawie najlepszą to tworzone zdjęcie jest tak marnej jakości, że nic się nie zobaczy. Wielkie szumy i ledwo widać szczegóły. Zdjęcie najlepszej jakości jest bardzo ładne ale za to tworzy mi się około 15 minut (pokój 15m2).

  #112 24.01.2015 14:34

Czy ktoś wie jak w programie robi sie okna w dachu?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.