Sweet Home 3D Sweet Home 3D 6.5

Strona główna Windows Dom Aranżacja wnętrz i ogrodów
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny program do planowania wnętrz stworzony w języku Java. Sweet Home 3D, w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów.

Aplikacja pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie.

Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanego w systemie środowiska uruchomieniowego Java Runtime Environment (JRE), które można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.
  • Na stronie domowej programu można pobrać szereg przydatnych dodatków: podręcznik użytkownika, przykładowe projekty oraz obiekty 3D. Dostępny jest także poradnik wideo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, prosty w obsłudze, daje możliwość tworzenia pięter/piwnicy, tworzenia własnych mebli
Przestarzała grafika
ocena użytkownika
23.09.2020 16:23 • Recenzja do wersji 6.4.2

Jak dla mnie program jest ok. Oczywiście mógłby się trochę ulepszyć, ale jak na taki darmowy program, mi wystarcza. Można tu łatwo zrobić piętra (nawet kilka), piwnicę, dach, schody a nawet swoje własne meble. Na stronie http://www.sweethome3d.com/freeModels.jsp jest dostępna baza obiektów (mebli, wyposażenia, ludzi, zwierząt, rośliny itd.). Można także zaimportować własne grafiki (wzory paneli, tapet...), jak również zaimportować plan domu w formacie jpeg. (rzut parteru, piętra lub innego obiektu). Świetny program dla tych, co planują budowę domu, a nie potrafią sobie zbyt dobrze zwizualizować jak dom będzie wyglądać i gdzie co poprawić w projekcie. Plus też za widok 3D. Jedynie brakuje mi tu "lepszej grafiki" porównując Sweet Home 3D z takim darmowym programem (online) jak np. Home Design Software (homestyler.com) gdzie grafika i meble są bardziej realistyczne i ładniejsze/nowocześniejsze :) ale tam nie można dodawać pięter - przynajmniej ja jeszcze nie odkryłam takiej funkcji w HDS. Sweet Home 3D dostaje ode mnie 5 gwiazdek, pomimo tej przestarzałej grafiki :)

darmowy, tworzenie filmów
baza obiektów, od wielu lat w rozwoju stoi w miejscu
ocena użytkownika
18.08.2019 09:27 • Recenzja do wersji 6.2

Bardzo mała baza obiektów, nawet nie można stworzyć w pełni wyposażonej kuchni. Obecnie program "SH3d " jakościowo i swoimi możliwościami dorównuje ArCon'owi z roku 2004 jak nie starszemu. W porównaniu do innych obecnych darmowych programów projektowych też wypada bardzo słabo.