Sweet Home 3D 6.0

Strona główna Windows Dom Aranżacja wnętrz i ogrodów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny program do planowania wnętrz stworzony w języku Java. Sweet Home 3D, w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów.

Aplikacja pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie.

Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanego w systemie środowiska uruchomieniowego Java Runtime Environment (JRE), które można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.
  • Na stronie domowej programu można pobrać szereg przydatnych dodatków: podręcznik użytkownika, przykładowe projekty oraz obiekty 3D. Dostępny jest także poradnik wideo.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, darmowy, spora baza obiektów.
Punkty świetlne niewidoczne w podglądzie 3D podczas edycji.
ocena użytkownika

Przed sweethome 3d próbowałem Sketch Up i po 15 minutach miałem ochotę rozwalić monitor.
Z kolei po 15 minutach ze SweetHome 3D, miałem gotowe pomieszczenie, zaimportowane obiekty i brałem się za ich ustawianie. Nie wyobrażam sobie co możnaby jeszcze zrobić, żeby program był bardziej intuicyjny.
Do zastosowań amatorskich / na własny użytek jest idealny!

15.04.2016 12:45 | Recenzja do wersji 5.2
Prostota, darmowy, wymiarówka, obliczanie powierzni, widok 3d
Problem łączenia ścian
ocena użytkownika

Idealny dla mnie program. Prosty i intuicyjny. Wymiarowanie i obliczanie powierzchni, które to były dla mnie najważniejsze. Nie wspominam już nawet o widoku 3d. Byłem pod takim wrażeniem, że dotację przez PayPala wysłałem.

12.01.2015 21:45 | Recenzja do wersji 4.5