Sweet Home 3D Sweet Home 3D 6.4.2

Strona główna Windows Dom Aranżacja wnętrz i ogrodów
Pobierz ​program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny program do planowania wnętrz stworzony w języku Java. Sweet Home 3D, w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów.

Aplikacja pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie.

Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanego w systemie środowiska uruchomieniowego Java Runtime Environment (JRE), które można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.
  • Na stronie domowej programu można pobrać szereg przydatnych dodatków: podręcznik użytkownika, przykładowe projekty oraz obiekty 3D. Dostępny jest także poradnik wideo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, tworzenie filmów
baza obiektów, od wielu lat w rozwoju stoi w miejscu
ocena użytkownika
18.08.2019 09:27 • Recenzja do wersji 6.2

Bardzo mała baza obiektów, nawet nie można stworzyć w pełni wyposażonej kuchni. Obecnie program "SH3d " jakościowo i swoimi możliwościami dorównuje ArCon'owi z roku 2004 jak nie starszemu. W porównaniu do innych obecnych darmowych programów projektowych też wypada bardzo słabo.

Prosty interfejs, OpenSource, renderowanie zdjęć i wideo, Zaprojektujesz prawie wszystko, spora baza modeli, wczytywanie własnych obj
do renderowania używa tylko CPU, Łączenie ścian, niewygodne rysowanie po pokoju ścian
ocena użytkownika
13.11.2018 00:18 • Recenzja do wersji 6.0

Program na początku wydaje się zabawką , ale z czasem wciąga i pozwala projektować prawie wszystko. Dość prosty i intuicyjny program z bazą modeli i elementów z możliwością pobrania dodatkowych kilku tysięcy modeli i elementów wyposażenia. Renderuje ładne zdjęcia i wideo z cieniami i światami. Działa na Javie dlatego ma swoje wady ale jednak + jest więcej i nic nie znajdziecie lepszego za Free :)