Nowy szkicownik Microsoftu dostępny dla każdego użytkownika Windowsa 10

Nowy szkicownik Microsoftu dostępny dla każdego użytkownika Windowsa 10

Nowy szkicownik Microsoftu dostępny dla każdego użytkownika Windowsa 10
Oskar Ziomek
13.07.2018 16:50

Tablica Microsoft Whiteboard w końcu jest dostępna dla każdego. Mowa o jak na razie mało popularnej aplikacji do tworzenia szkiców (także zespołowo), której początki na rynku były dość skomplikowane. Pierwsze informacje o programie pojawiły się jeszcze w czerwcu ubiegłego roku, kiedy aplikacja została przypadkiem udostępniona w Internecie, a później w grudniu, gdy pojawiła się oficjalnie, ale trafiła tylko do części użytkowników Windowsa 10 – tych, którzy korzystają z angielskiej wersji systemu.

Po burzliwych początkach, teraz program ma już być dostępny dla każdego i faktycznie można go już znaleźć także w polskim sklepie z aplikacjami dla Windowsa 10. Warto dodać, że Whiteboard to program, który stworzony został z myślą o zastosowaniu w firmach i na Surface Hubie – urządzeniu z dużym ekranem dotykowym, które ma pomagać zespołom organizować pracę. Jak widać, ostatecznie jednak aplikacja została udostępniona także domowym użytkownikom Windowsa 10.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Whitebord to w dużym skrócie nieograniczona przestrzeń, na której można wykonywać szkice. Dostępnych jest kilka podstawowych narzędzi, którym towarzyszy funkcja zaznaczania dowolnych kształtów oraz linijka. Ta ostatnia pozwala rysować proste linie pod dowolnymi kątami – obrotem linijki można sterować zaskakująco dokładnie na przykład przy pomocy rolki myszki.

Warto także zwrócić uwagę na specyficzne rozpoznawanie kształtów. Jeśli jednym ruchem myszy czy pióra narysowany zostanie kształt przypominający koło, prostokąt, romb albo kwadrat, aplikacja sama wyrówna linie, a obiekt zostanie zapamiętany jako odrębny, by później łatwiej przesuwać go na obszarze kreślenia.

Microsoft Whiteboard App: The collaborative online whiteboard

Co ciekawe, chociaż dopiero co program stał się dostępny dla wszystkich, Microsoft już teraz planuje wydanie wersji na inne platformy. Na blogu Office'a 365 potwierdzono, że dla klientów firmowych aplikacja będzie wkrótce dostępna na iOS-a, ale serwis Thurrott informuje dodatkowo, że planowane jest wydanie również edycji na Androida. W tym przypadku ma to być powiązane z planowaną integracją tablicy Whiteboard z aplikacją Microsoft Teams.

Wiele wskazuje też na to, że tablica będzie w najbliższym czasie dalej rozwijana. Pierwotna wersja, która ponad rok temu trafiła do Internetu była bardziej funkcjonalna – w obecnej brakuje choćby możliwości wklejania wykresów funkcji oraz mierzenia na bieżąco kątów rysowanych figur. Aplikacja Whiteboard jest dostępna dla wszystkich użytkowników Windowsa 10, pobrać można ją za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)