Nowy tablet Microsoftu ma konkurować z iPadem: zaletą atrakcyjna cena

Nowy tablet Microsoftu ma konkurować z iPadem: zaletą atrakcyjna cena

Surface Pro
Surface Pro
16.05.2018 17:52

Tablety z linii Surface są świetnymi urządzeniami, ale nie należą do tanich. Kupno tabletu Microsoftu to wydatek od 3,5 tys. do nawet ponad 10 tys. złotych. Możliwe jednak, że niebawem do oferty dołączy znacznie tańsza wersja, która będzie konkurować m.in. z nowym niedrogim 9,7-calowym iPadem.

Serwis Bloomberg, powołując się na własne źródła, informuje o nowym tablecie Surface. Ma on zadebiutować w drugiej połowie 2018 roku, a dzięki niskiej cenie, może osiągnąć wysoką sprzedaż.

Tani Surface będzie wyposażony w 10-calowy wyświetlacz, będzie więc mniejszy od standardowej wersji Pro z ekranem o przekątnej 12 cali. Zmienione zostanie wzornictwo – Microsoft ma postawić na zaokrąglone rogi, będące bliżej wyglądu iPada niż obecnych tabletów Surface. Do ładowania i podłączania innych urządzeń posłuży złącze USB Type-C. Cena ma natomiast wynosić 400 dolarów, czyli około 1460 złotych (bez VAT). Będzie ona więc zbliżona do ceny tańszego iPada.

Nowy tablet ma być o około 20% lżejszy, ale za mniejszą wagę zapłaci m.in. krótszym czasem pracy na jednym ładowaniu. Oczekuje się, że względem wersji Pro, mogącej działać do 13 godzin bez ładowarki, nowy model zapewni 4 godziny mniej pracy. W środku ma znaleźć się procesor Intela z zintegrowanym układem graficznym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)