Nowy TrustPort dla Androida z kreatorem ustawień i zdalną kontrolą urządzenia

Nowy TrustPort dla Androida z kreatorem ustawień i zdalną kontrolą urządzenia

Nowy TrustPort dla Androida z kreatorem ustawień i zdalną kontrolą urządzenia
Redakcja
26.05.2014 13:45

Marka TrustPort powinna być znana użytkownikom naszego serwisu, chociażby za sprawą aplikacji zabezpieczających tego producenta znajdujących się w bazie serwisu, oraz kilku akcji, w których mogliście otrzymać licencję na to oprogramowanie. Teraz producent ten postanowił odświeżyć swoją aplikację TrustPort Mobile Security do ochrony użytkowników korzystających z Androida. Przede wszystkim przeprojektowano interfejs, ale to zdecydowanie nie jedyna zmiana – w pakiecie znajdziemy teraz bardzo przyjemny kreator, jak i możliwość zdalnej kontroli nad urządzeniem. [img=Panorama]Po uruchomieniu aplikacji użytkownik musi wprowadzić swoje dane licencji, lub skorzystać z bezpłatnego, 30-dniwoego okresu próbnego. Wspomniany już kreator pozwala wstępnie skonfigurować pakiet, a także moduł antykradzieżowy poprzez wybór zaufanego numeru do wydawania zdalnych poleceń, oraz konfigurację konta TrustPort. Główne okno aplikacji zapewnia szybki dostęp do wszystkich najważniejszych opcji. Najważniejszą jest antywirus, który aktualizuje się i skanuje automatycznie wszystkie instalowane aplikacje. Pozwala on także na ręczne skanowanie: aplikacji, karty pamięci, a także całej zawartości telefonu. Drugi moduł odpowiada za informacje o aplikacjach, pozwala on sprawdzić uprawnienia każdej z nich, dowiedzieć się np. które z zainstalowanych programów mogą używać lokalizacji użytkownika.

Pakiet TrustPort został wyposażony także w filtr połączeń wychodzących i przychodzących. Mogą one pracować w jednym z kilku trybów np. zezwalać na wszystkie połączenia i wiadomości SMS, pozwalać tylko na te z białej listy, lub blokować tylko te umieszczone na czarnej liście. Same listy są tworzone przez użytkownika poprzez dodawanie numerów ręcznie lub z książki adresowej. Aplikacja umożliwia ponadto odpowiednie reagowanie na nieznane numery, które nie znajdują się ani na wymienionych listach, ani w książce adresowej poprzez ich automatyczne blokowanie.

TrustPort oferuje także zintegrowaną bezpieczną przeglądarkę internetową, jak również zdalną kontrolę – w wypadku kradzieży możliwe jest odczytywanie lokalizacji urządzenia, jego blokowanie i czyszczenie. Ustawienia pozwalają na dokładne skonfigurowanie pakietu np. wyłączenie aktualizacji automatycznych gdy korzystamy z roamingu. Aplikacja niestety nie jest dostępna w języku polskim. Korzystanie z wersji premium wymaga wykupienie subskrypcji, dostępna jest także bezpłatna wersja ograniczona czasowo. Aplikację znajdziecie w bazie naszego serwisu, jedyne czego potrzebujecie to Android w wersji 2.2 lub nowszej.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)