Nowy wygląd Chrome na 10. urodziny przeglądarki. Jak włączyć go już teraz?

Nowy wygląd Chrome na 10. urodziny przeglądarki. Jak włączyć go już teraz?

Nowy wygląd Chrome na 10. urodziny przeglądarki. Jak włączyć go już teraz?
09.04.2018 12:09, aktualizacja: 09.04.2018 12:45

Język wzornictwa Material Design został już wprowadzony do mobilnych aplikacji oraz wielu usług internetowych Google. Stopniowo jest on wprowadzany również do najważniejszej aplikacji Google na PC – Google Chrome otrzymał już m.in. nowy wygląd ustawień. To jednak może być początkiem zmian, które firma z Mountain View szykuje na 10-lecie przeglądarki.

W lutym pisaliśmy o nowościach mających trafić do Google Chrome. Wówczas odkryte zostały zatwierdzenia kodu w Chromium Gerrit, który dotyczy zmian w interfejsie przeglądarki, w tym usprawnień pod ekrany dotykowe. Nowości zostały określone jako Material Design 2.

Serwis XDA Developers zauważył, że ponownie zostały zatwierdzone zmiany w wyglądzie Google Chrome, które teraz zostały określone zoptymalizowanym pod dotyk interfejsem. Nowy wygląd Chrome’a obejmuje zauważalnie większy pasek kart, zwiększony jest także rozmiar samych kart oraz paska adresu, który dodatkowo otrzymał zaokrąglone rogi. Nowy jest także przycisk nowej karty. Na klasycznych komputerach nowy interfejs jest zbyt duży, aby korzystanie z niego określić wygodnym. Wyraźnie widać, że został on przystosowany pod dotykowe wyświetlacze.

Obraz

Komentarz pracownika Google, który pojawił się przy zatwierdzeniach kodu, wskazuje, że szykowane zmiany dotyczą wyłącznie przystosowania przeglądarki do obsługi na dotykowych ekranach. To nie jest jeszcze w pełni ukończony Material Design 2, obecnie ma być on wciąż projektowany. Obecne informacje wskazują, że MD2 dla Chrome szykowany jest 10. urodziny przeglądarki, które odbędą się 2 września tego roku.

Nowy wygląd można już aktywować

Interfejs przystosowany do urządzeń z dotykowymi ekranami można już testować. Wystarczy przejść do ustawień flag Chrome’a wpisując adres chrome://flags/#top-chrome-md i aktywować UI Layout for the browser's top chrome.

Obraz

W celu ustawienia interfejsu przystosowanego do ekranów dotykowych należy wybrać opcję Touchable. Zmiany dostępne są już w ostatnim testowym wydaniu Google Chrome w kanale Canary.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)