Nowy Xbox ma pojawić się za 2 lata: zobaczymy nie tylko konsolę do gier

Nowy Xbox ma pojawić się za 2 lata: zobaczymy nie tylko konsolę do gier

Nowy Xbox ma pojawić się za 2 lata: zobaczymy nie tylko konsolę do gier
12.06.2018 21:37

Z pewnością niektórzy za chwilę zaczną narzekać, że dopiero co na rynek został wprowadzony Xbox One X, a Microsoft już szykuje nam kolejną generację konsoli. Warto jednak zauważyć, że One X to tylko wydajniejsza wersja poprzednika, a ponadto najwyższy czas, aby obecna generacja konsol zaczęła myśleć o emeryturze.

Xbox 360 i PlayStation 3 przyzwyczaiły nas do naprawdę długiego cyklu życia konsol. Sprzęt Microsoftu zadebiutował w 2005 roku, a dopiero po 8 latach został zastąpiony przez Xboksa One. Na tak długi żywot miało wpływ wiele czynników. Po pierwsze, w dniu premiery konsola robiła wrażenie oferowaną wydajnością, a więc i wyglądem gier. Po drugie, Kinect przyniósł jej drugą młodość. Po trzecie, konsola była ciągle rozwijana – sporo aktualizacji oprogramowania i dodawania nowych funkcji. Po prostu nowego sprzętu nie opłacało się szybko wprowadzać, skoro poprzedni sprzedał się bardzo dobrze i cały czas zapewniał wysoką sprzedaż gier.

Xbox One pojawił się w 2013 roku, więc w dniu wydania następnej generacji będzie miał już 7 lat. Będzie wówczas sprzętem przestarzałym, nawet bardziej od poprzednika. Już w dniu premiery wypadał gorzej od topowych komputerów. Oczywiście od roku możemy korzystać ze znacznie wydajniejszego modelu One X, ale nie jest to następna generacja konsoli Microsoftu. Bardziej pasuje mu rola łącznika między obecną, a nadchodzącą generacją. Dzieli w końcu bibliotekę gier z modelem One, oferując tylko lepszą grafikę, bez wprowadzania większych nowości. Po drodze nie pojawił się również odpowiednik Kinecta, który otworzyłby konsolę na nowych użytkowników, podnosząc sprzedaż.

Wydanie nowej generacji w 2020 roku nie powinno więc dziwić. Jak informuje serwis Thurrott, powołując się na anonimowe źródła, kolejny Xbox jest obecnie rozwijany pod nazwą Scarlett. Co ciekawe, Microsoft ma pracować nad całą linią urządzeń o tej nazwie, wśród których znajdzie się nie tylko nowa konsola. Nie jesteśmy jednak w stanie określić, jaki dokładnie sprzęt będzie obejmowała nowa seria. Możliwe, że będą to urządzenia skupiające się na rozrywce.

Czy Sony zdąży przygotować odpowiedź? Niedawno w Sieci pojawiły się informacje, że PlayStation 5 również zadebiutuje w 2020 roku. Spodziewać możemy się zaciętej walki pomiędzy obiema firmami. Zwłaszcza Microsoft będzie chciał pokazać, że wciąż liczy się na rynku konsol. W końcu obecną generację wygrało Sony.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)