Nowy Xbox: nazwa kodowa, przybliżona data premiery i kilka innych szczegółów

Nowy Xbox: nazwa kodowa, przybliżona data premiery i kilka innych szczegółów

18.12.2018 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecna generacja konsol jest już z nami 5 lat. Owszem, po drodze pojawiły się ich mocniejsze wydania, ale nie były to zupełnie nowe urządzenia. W związku z tym, zarówno Sony, jak i Microsoft, powinni w ciągu 1-2 lat przedstawić nowe konsole, które wprowadzą odczuwalny powiew świeżości. Właśnie poznaliśmy kilka nowych szczegółów o następcy Xboksa One.

Xbox One nosił nazwę kodową Durango, Xbox One X był początkowo znany jako Scorpio. Natomiast, jak informuje serwis The Verge, nowa konsola Microsoftu rozwijana jest pod nazwą Anaconda. Xbox nowej generacji miałby zadebiutować w 2020 roku. Data jest prawdopodobna, bowiem jak wskazują wcześniejsze przecieki dotyczące PlayStation 5, konsola Sony miałaby również zostać wprowadzona w 2020 roku. Microsoft z pewnością nie zamierza dać konkurencji więcej czasu na zdobycie rynku, tym bardziej, że w obecnej generacji, to właśnie Sony zdobył większą popularność.

Co ciekawe, Microsoft ma rozwijać jednocześnie dwie konsole. Wspomniany powyżej Xbox Anaconda będzie odpowiednikiem aktualnego One X, czyli skierowany będzie dla graczy wymagających topowej wydajności. Natomiast w ofercie pojawi się jeszcze tańsza wersja, aktualnie rozwijana pod nazwą kodową Lockhart, która ma być bliższa obecnemu modelowi One S. Skierowana ona będzie dla masowego odbiorcy i będzie tańsza.

Warto podkreślić, że obie konsole mają oferować wsteczną kompatybilność. Pozwolą więc na uruchomienie gier wydanych na Xboksa One i One X. Ważnym elementem nowych konsol mogą być usługi chmurowe. Microsoft planuje bowiem otworzyć usługę xCloud, która zapewni dostęp do gier znanych z Xboksa niezależnie od platformy. W założeniach będzie możliwe uruchomienie gier nawet na ultrabooku, tablecie czy smartfonie. Oczywiście nowe urządzenia otrzymają odczuwalnie wydajniejszą specyfikację. Możliwe, że większość gier lub nawet wszystkie tytuły, już na Xboksie Lockhar będą działać w 4K.

W Redmond mają także trwać prace nad nowym wydaniem aktualnego Xboksa One S. W 2019 roku ma zadebiutować wersja pozbawiona fizycznego napędu Blu-ray. Konsola ma być nastawiona na cyfrową dystrybucję gier, a wprowadzone cięcia, umożliwią sprzedawanie jej w naprawdę niskiej cenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)